Dekorowanie za pomocą techniki decoupage Dekorowanie za pomocą techniki decoupage

Dekorowanie za pomocą techniki decoupage (© Shutterstock)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Technikę decoupage możemy wykorzystywać na wielu powierzchniach, takich jak np. kamienie, cegły, dachówki, puszki po konserwach, a nawet ściany. Do ozdabiania takich surowców stosujemy raczej serwetki lub szablony.

Iliana Firlik, instruktor decoupage:

Dużo trudniej jest dobrze i estetycznie ozdobić te powierzchnie przy użyciu nadruków na papierze. Zdobienie ściany jest proste, bo ściana jest powierzchnią o dużej chropowatości i przyczepności, a przy tym niezwykle efektowne. Nawet niewielki motyw o ciekawych, żywych kolorach sprawi, że nasze wnętrze nabierze całkiem nowego klimatu. Takie zdobienie możemy stosować zarówno w nowoczesnych, stylowych wnętrzach, jak i w starych, nieciekawych pomieszczeniach, które chcemy bez większych nakładów finansowych ożywić nadając im oryginalny charakter.

Polecam wykorzystanie serwetki, najlepiej z delikatnym motywem, którego tło będzie zbliżone do koloru ściany. Możemy motyw wydarty z serwetki po prostu przykleić bezpośrednio na ścianę klejem do decoupage, albo poeksperymentować. Ciekawy efekt uzyskamy nakładając szpachelką, pod serwetkę, odrobinę pasty strukturalnej. Przyklejony motyw będzie przestrzenny, a przez to bardziej widoczny. W małych wnętrzach (np. w łazience), możemy wykorzystać powtarzalność motywu, ozdabiając tą samą serwetką nie tylko ścianę, ale też ramę lustra, pojemnik na szczoteczkę, szafkę itp. Może warto, po przeczytaniu sobotniej gazety przejrzeć zbiory serwetek i ozdobić nasze wnętrze choćby małym, ukochanym przeze mnie, motywem lawendy?

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!