Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Co najmniej dwie firmy spożywcze z Dolnego Śląska używały szkodliwej dla ludzi soli. Dowiedzieli się o tym w środę śledczy z Poznania, którzy razem z tamtejszą prokuraturą i Centralnym Biurem Śledczym badają tzw. aferę solną.

Chodzi o wykorzystywanie soli przemysłowej (używanej m.in. do posypywania dróg zimą), zawierającej szkodliwe substancje. Sprawę ujawnili reporterzy TVN, którzy razem z policją badali ją przez ostatnich kilka miesięcy. CBŚ sporządziło listę 40 firm, które handlowały solą. Są to przede wszystkim zakłady mięsne i piekarnie.

Czytaj również: Afera solna - kontrolują 185 firm z Dolnego Śląska

W piątek (24 lutego) zatrzymano pięć osób. To właściciele trzech firm z województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Śledczy ustalili, że w przypadku jednej z nich podejrzani handlowali szkodliwą solą od stycznia 1999 r.

Wiadomości

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

olek_01 (gość)

z pana dziennikarz jest jak z koziej d****y trąba !
po jaką cholerę pisze pan artykuł , skoro nie ujawnia pan nazw tych szubrawców ?? :/

edi (gość) (zniesmaczony)

To nie Kaczor zwariował tylko ty. Jeszcze PO płaci za obrażanie na forach PISu czy tylko z głupoty to robisz za darmo?
Za liberałów największe afery były i będą.

jaaaaaa (gość)

Nic nie wnosi. Nagłówek przyciąga, a tekst jest mało istotny, nie nawiązujący do dolnośląskich firm. Po co robić tanią sensację? Chcecie przyciągać czytelników? Ok, ale oprócz nagłówka powinien być rzetelny artykuł, a ten jest tak "na siłę" napisany, byle by coś napisać. Jeśli poziom dziennikarzy i tej "gazetki" jest taki, to wątpię by czytelnicy uważali gazetkę za porządną i godną uwagi.

Karzeł Reakcji (gość)

Dwa cytaty i wszystko jasne: ''Ty,Twoja żona,Twoje dzieci...wszyscy jesteście nawozem,a w Ameryce(czytaj i równiez Polsce) potrzebne jest dużo nawozu!!!.."Szczęsliwego Nowego Jorku, jak dobrze pamietam>>> i niesmiertelny moj Zdzis Maklakiewicz,który mawiał iż...''Piękny jest nasz kraj...z lotu ptaka".
Takiego Kluskę czy też tego słynnego piekarza zdeptali z ziemią,zniszczyli firmy,ludzi na bruk,to mozna...ale podac nazwy firm,które TRUJĄ,MORDUJĄ LUDZI,nie już nie...
Ktoś wspominał wczesniej o Gomułce...me serce bije po prawej stronie,ale myslę iż dokładnie tak powinno się postąpić jak pisze km1985!!!

lili (gość)

dlaczego nikt nie podaje tych firm co uzywają tę sól..bysmy nie jedli tych produktow ,a tak nadll nas truja ,to straszne,,,

mała (gość)

malik,to nie ma nioc wspólnego z komuną! Ludzie na swiecie dla pieniędzy zabijaja ,wywyułuja wojny. U nas terz zabijaja dla zysków ! Szkoda tylko,ze nasze państwo i "prawo"daje na to przyzwolenoe. POdawać nazwy niuczciwych! Nie podajecie bo ich o zniszczy! I dobrze! Przeciętnty obywatel jak ma dług to go do rejestrudłuzników podadzą i kazdy moze go sprawdzić i stwierdzić,ze jest "nieuczciwy! A oni maja zezwolenie od państaw polskiego na tagie machloje. Żygać się cghce nie tylko od tego jedzenia ale od tego co sie w tym kraju wyprawia! Burdel nie kraj! Przykro mi to pisac ale taka jest prawda!

Obywatel (gość)

Beznadziejny poziom dziennikarstwa. Przyciąga nagłówek do czytania a dalej nie ma podstawowej informacji jakie firmy we Wrocławiu stosowały tą sól. ; a ludzie dalej maj się zatruwać.

abc (gość)

Dokładnie, nazwy nie podadzą, bo po co? Niech nieświadomi ludzie dalej kupują towar od tych firm i dalej się trują. Co to kogo to obchodzi? Co za popier..olony kraj z poper..olonym prawem, które chroni tylko przestępców. :/