Syców: Szkolni lekkoatleci rywalizowali we Wrocławiu

Dawid Samulski
Zdjęcia: Jan Majewski
Finałowe zawody lekkoatletyczne strefy wrocławskiej szkół podstawowych odbyły się 26 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Do finałów zakwalifikowały się trzy uczennice i dwóch uczniów z SP 1 i 2 w Sycowie oraz SP w Działoszy. Najlepiej spisała się Roksana Baraniecka z jedynki, która znów stoczyła pasjonujący zwycięski pojedynek z Julią Kuras z SP 7 w Oleśnicy. 600 m pokonała w czasie 1:51,13, zdobywając złoty medal. Na tym samym dystansie Dominika Sobczak z SP 2 w Sycowie zajęła 8 miejsce.
Najlepsze zawodniczki na 600 m dekorował nauczyciel wychowania fizycznego z SP 1 Syców Ireneusz Lenart.
Jordan Hołubecki z SP w Działoszy, wynikiem 8,91 m, zajął 4 miejsce w pchnięciu kulą, poprawiając rekord życiowy. Monika Piórek z SP 2 w Sycowie uzyskała w skoku w dal 4,19 m i nie weszła do ścisłego finału, podobnie jak Mateusz Trojański, który skoczył 4,39 m. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie SP w Międzyborzu. Podopieczni Mirosława Adamka zdobyli cztery medale: złoty w biegu na 300 m wywalczył Kacper Kowalski (44,28) oraz sztafeta 4 x 100 m chłopców, srebrny w biegu na 60 m (8,23) Adrian Czesnowski, a brązowy Jagoda Marczak w rzucie piłką palantową (42,00). Czwarta na 600 m była Julia Golińska (1,54,56). Uczniowie z Międzyborza byli widoczni w wielu konkurencjach i zajęli drugie miejsce drużynowo wśród chłopców.
Zawodnicy zajmujący miejsca 1-5 zakwalifikowali się do finału dolnośląskiego, który odbył się 31 maja we Wrocławiu, w ramach Dolnośląskiego Święta Sportu.