Stoją od lewej: Agata Głowacz i Justyna Szewczyk

Stoją od lewej: Agata Głowacz i Justyna Szewczyk (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pierwszy koncert kolęd i pastorałek, w którym wystąpiły dzieci, młodzież i dorośli z Goszcza i okolic odbył się 2 lutego w miejscowym kościele

Śpiewały następujące dzieci: Aleksandra Cieślik, Anna Obiegło, Karolina Gierszon, Alicja Ciosek, Maksymilian Obiegło, Agata Pypeć, Justyna Słaba i Marta Obiegło (SP Goszcz), Justyna Szewczyk i Agata Głowacz (Gimnazjum nr 1 Twardogóra), Maja Juszczak (Miejskie Przedszkole oddział Goszcz).

Zabrzmiały piękne polskie kolędy i pastorałki, m.in: ,,Maleńka przyszła miłość'', ,,,Dzisiaj w Betlejem", ,,Wśród nocnej ciszy" czy ,,Lulajże Jezuniu".
Następnie dzieci zagrały kilka kolęd na keyboardzie: Agnieszka Sobińska - ,,Do szopy hej pasterze" i ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki", Anita Sagan -,,Lulajże Jezuniu" i ,,Dzisiaj w Betlejem", Aleksandra Cieślik - ,, Cicha noc", Anna Obiegło - ,, Gdy się Chrystus rodzi", Karolina Cieślik - ,,Wśród nocnej ciszy'' i ,, Przybieżeli do Betlejem".

Podczas koncertu wystąpiły także panie z koła emerytów i rencistów z Goszcza: Liliana Obiegło, Teresa Gorell, Ewa Twaróg, Maria Małaniak, Eugenia Marciniszyn, Grażyna Ługowska, Anna Hanke, Maria Łukasik, Aleksandra Górzyńska, Kazimiera Wierzbicka i, przy akompaniamencie akordeonu, Ryszarda Binek.

Zaśpiewały swoje ulubione kolędy i pastorałki. Program koncertu opracowały nauczycielki Szkoły Podstawowej z Goszcza: Stanisława Bruder i Małgorzata Śniegulska, a cały koncert poprowadził konferansjer Krzysztof Cięciel.

Na zakończenie proboszcz Zdzisław Gorczewski podziękował rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i zaproszonym gościom udział w koncercie, a artystom za zaśpiewanie najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!