Będzie dopłata, jeśli kupisz taniej niż 5,2 tys Będzie dopłata, jeśli kupisz taniej niż 5,2 tys

Będzie dopłata, jeśli kupisz taniej niż 5,2 tys. zł za mkw. (© Piotr Wojnarowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Osoby, które chcą zaciągnąć kredyt z dopłatą w Warszawie, Opolu czy Krakowie, powinny się pospieszyć. Od 1 kwietnia limity cen w tych miastach są niższe. Odmienna sytuacja występuje we Wrocławiu i Poznaniu, gdzie dostępność mieszkań na kredyt z dopłatą powinna nieco wzrosnąć.

Znamy już limity cenowe w programie "Rodzina na swoim" dla 11 województw. Średni limit ceny metra kwalifikujący do rządowego wsparcia wzrośnie od 1 kwietnia o 0,2 proc. dla miast wojewódzkich, a dla pozostałych obszarów spadnie o 0,4 proc. Zmiany w poszczególnych województwach są jednak bardzo zróżnicowane.

We Wrocławiu od kwietnia będzie można kupić nowe mieszkanie i liczyć na dopłatę do odsetek kredytu, o ile jego cena nie przekroczy prawie 5,2 tys. zł za mkw. Do tej pory było to o niemal 200 złotych mniej. Na rynku wtórnym limit wzrośnie do 4,15 tys. zł z dotychczasowych 4 tys. za mkw.

Według obecnych zasad programu "Rodzina na swoim" przez pierwsze 8 lat kredytowania można liczyć na dopłatę blisko połowy odsetek od kredytu zaciągniętego w rodzimej walucie. Z dofinansowania mogą skorzystać rodziny, osoby samotnie wychowujące dzieci i single, o ile nie mają nieruchomości mieszkalnej.

Powierzchnia mieszkania nie może przekraczać 75 mkw. (w przypadku singli 50 mkw.), powierzchnia domu nie może być większa niż 140 mkw. (nie dotyczy singli).
Dofinansowanie wypłacane jest do 70 mkw. powierzchni domu, 50 mkw. mieszkania (w przypadku singli 30 mkw.). Ostatni dofinansowany kredyt zostanie wypłacony 31 grudnia 2012 roku.

Autor jest analitykiem Home Broker

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!