Najdziwniejsze polskie nazwiska. Uwierzycie? [lista]

Prawdopodobnie każdy choć raz spotkał się z nazwiskiem, które rozbawiło go do łez. W Polsce nie brakuje osób, których nazwisko wywołuje uśmiech na twarzy. Wybraliśmy kilkadziesiąt nazwisk, które sprawią, że na długo je zapamiętacie. Zobaczcie naszą listę!

Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?

Wideo

Online

  • Express Bydgoski
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.01.2019, 23:08

jakie to znamienne i typowe polskie, szlachta z dobroci serca i chrześcijańskiej miłości nadawała swoim rabom uwłaczające przezwiska, a suweren się odwdzięczył szlachcie rzezią galicyjską, bo suweren podczas służby w armii zaborcy zauważył, że w innych rejonach cesarstwa panują inne relacje międzyludzkie

16.01.2019, 09:22

Czemu ma służyć ta galeria. Jeszcze bardziej ludzi, którzy się tak nazywają poniżyć?

14.01.2019, 15:36

Ja natomiast posiadam unikatową książkę Nasze nazwiska Jestem w stanie rozpracować pewne osoby po nazwiskach .

14.01.2019, 09:45

Jeszcze jest Palikot, Paliwoda...

13.01.2019, 14:41

Co za debil robił to zestawienie?Nazwiska się nie wybiera tak samo jak rodziny. Przecież to jest ośmieszanie i piętnowanie publiczne osób z takim nazwiskiem. Ale to dla pismaka nieważne.

12.01.2019, 11:13

Spotkałem się z 2 rzadkimi nazwiskami. Pierwsze to Sławski, drugie - Kuczabiński. To osoby pochodzące z kresów (Kuczabiński - nieżyjący już stroiciel fortepianów, ze znanej dynastii stroicieli - chyba lwowiak; Sławski- profesor Uniwersytetu jagiellońskiego, też nieżyjący - z dalekich kresów, konkretnie z Kopyczyńc (za Trembowlą).

01.11.2018, 11:29

Artur Dymacz, pozytywny gość z fajnym nazwiskiem, pozdrowienia od koleżanki z 8 B :)

28.10.2018, 10:15

Cóż za fascynujący artykuł. Wyłączam subskrypcje tego pseudoportalu.

09.10.2018, 18:23

ten uczuc kiedy znajdujesz na liscie swoje nazwisko

09.10.2018, 09:51

Minetti ???? Si !!!

06.10.2018, 20:15

Jak dobrze wiadomo to Polacy zmieniali nazwiska i imiona po 1945 Ślązakom i Niemcom

08.09.2018, 10:35

Wiele nazwisk zmieniali Polakom Prusacy pod zaborami, oczywiście przymusowo.
Czytałem o jednym przykładzie gdzie te bydlęta zmieni komuś nazwisko ma Książkadonabożeństwa.

05.09.2018, 11:37

Ostatnio konkurs na najdziwniejsze nazwisko wygrał Cyprysalbozyprys, a drugie miejsce zajęła pani Maja, która na nazwisko miała Pszczółka

30.08.2018, 08:52

No faktycznie tragikomedia. Jedynie skojarzeniowe można zmienić.

26.08.2018, 16:33

Ja znam jeszcze :
Kusibab , Oszust , Menda oraz de Kok i fajne imię i nazwisko -Gizela Pela

26.08.2018, 16:06

A jednak osoby, które tak się nazywają jakoś nie zmieniają swoich nazwisk, a co do śmiechu to autorom dedykuję powiedzenie - Po czym poznać głupiego? Po śmiechu jego.