Kolorowe wzory, ciekawe i nietypowe obrazki oraz różne techniki zdobienia można było podziwiać na wielkanocnych pisankach w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. Jeśli nie zdążyliście obejrzeć ich w muzeum, zobaczcie naszą galerię.

Na wystawie można było zobaczyć pisanki zdobione na wiele różnych sposobów. Zrobione technikami rytowniczymi, pisanki batikowe czy aplikacyjne. Na pisankach - poza świątecznymi wzorami - widoczne były także liczne motywy, które z wielkanocną tematyką nie mają nic wspólnego. W muzeum można było obejrzeć też tradycyjne palmy plecione z suszonych, barwionych kwiatów i traw, gliniane baranki, drewniane ptaszki, kolorowe, bibułowe kwiaty i inne świąteczne dekoracje.

Wystawa trwała tylko do soboty (30 marca). Dzień później eksponaty można było kupić na wielkanocnym kiermaszu, również w Muzeum Etnograficznym, przy ulicy Traugutta.

Wystawy we Wrocławiu - zobacz, co jeszcze możesz obejrzeć we wrocławskich muzeach

A jaką pisankę Ty zrobiłeś w tym roku? Uważasz, że jest najpiękniejsza i wyjątkowa? Prześlij nam zdjęcie na adres wroclaw@naszemiasto.pl (w tytule wpisując "Wielkanoc - pisanka", w treści maila podaj imię i nazwisko). Opublikujemy je w naszej galerii.


Wielkanoc

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!