(© Janusz Wójtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na początku marca wystartowała kolejna edycja programu Nike The Chance, który umożliwia młodym, utalentowanym piłkarzom zaprezentowanie swoich umiejętności i zmierzenie się z zawodnikami z całego świata. W tym roku program The Chance skierowany jest przede wszystkim do drużyn - choć skauci Nike poszukają również indywidualnych talentów.

Jako pierwszy do wzięcia udziału w programie przekonywał trener FC Barcelony, Pep Guardiola. W Polsce Ambasadorem programu został kapitan reprezentacji Polski - Kuba Błaszczykowski, który niedawno pojawił się na kilku stołecznych boiskach i wręczył kapitanom amatorskich drużyn zaproszenia do udziału w The Chance.

Młodzi piłkarze, już zrobili pierwszy krok, przyjmując wyzwanie od kapitana Drużyny Narodowej. Zachęcamy do obejrzenia materiału video z selekcji dokonanej przez Kubę Błaszczykowskiego: http://youtu.be/-Wg3ps7nhpU

The Chance w skrócie

Nike The Chance przeznaczony jest dla zawodników w wieku 16-20 lat, a jego celem jest wyłonienie najzdolniejszych młodych, polskich piłkarzy. Skauting oparty jest o dwa elementy. Od 17 marca rozpocznie się rywalizacja w Nike Football League. Liga stworzona została przez Nike Poland wspólnie z portalem Playarena.pl. Celem rozgrywek ligowych jest wyłonienie 22 najlepszych zespołów - które awansują do turnieju finałowego w Warszawie.

Niezależnie od ligi, zostanie uruchomiony program skautingowy Elite Training Tour. Już 1 kwietnia skauci Nike wyruszą w Polskę i odwiedzą 35 miast, gdzie przeprowadzą testy umiejętności piłkarskich i testy motoryczne 2500 tysiąca młodych zawodników, wybierając z nich 20 najbardziej utalentowanych. Aby wziąć udział w testach wystarczy śledzić trasę, jaką pokonują na stronie thechance.playarena.pl/nike, sprawdzić kiedy odwiedzą Twoje miasto i zapisać się na testy.

Do polskiego finału dostanie się 240 zawodników (24 drużyny po dziesięciu 10 graczy) - będą to najlepsze zespoły ligowe oraz najlepsi piłkarze odnalezieni przez skautów. Finał krajowy odbędzie się 25-27 maja w Warszawie - z grających w nim drużyn Nike wybierze 26 młodych, polskich piłkarzy, którzy w drugiej połowie lipca wezmą udział w specjalnym obozie szkoleniowym. W jego trakcie wyłoniona zostanie najlepsza 2, która pojedzie na globalny finał do Barcelony.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!