(© Janusz Wójtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do piątku Śląsk Wrocław sprzedał jedynie 7 tysięcy biletów na pojedynek ze "złocisto-krwistymi". Tak źle jeszcze nie było...

Pierwsze dwa mecze WKS-u ma Stadionie Miejskim obejrzał komplet widzów. Teraz o takiej frekwencji można pomarzyć. Z Ruchem i Legią było nieźle, chociaż bez rewelacji. Teraz wszystko wskazuje na najniższą ilość fanów w historii.

Czytaj też: Co należy wiedzieć o Koronie?

Śląsk, pomimo utraty pozycji lidera, wciąż mocno liczy się w walce o mistrzostwo Polski. Pojedynek z Koroną będzie jednak ważny - trzeba go bezwzględnie wygrać. Piłkarzom trenera Lenczyka potrzebne jest wsparcie. To jednak nie wszystkich obchodzi.

Wrocławianie mogą oczywiście liczyć na najwierniejszych i najbardziej zagorzałych fanów. Ci nigdy nie zawodzą i na sektor za bramką stawiają się w komplecie. Inne sektory jednak będą świeciły pustkami. Dlaczego?

Zobacz również: Nowe flagi dla Śląska od Piasta

Na pogodę winę zwalać trudno - jest chłodno, ale bez przesady, do mrozów zdecydowanie daleko. Forma Śląska? Przeciętna, ale WKS notował już gorsze passy. Klub? Do tego ogródka warto wrzucić kamyczek. Wiele osób pisało przed rundą, że promocja walki Śląska o tytuł jest zbyt mała - wrocławianie nie dowiadują się, że mogą być świadkami czegoś historycznego, absolutnie wyjątkowego. Przeciętny mieszkaniec nie widzi, że na Pilczycach jest wart zobaczenia stadion, że gra na nami czołowa drużyna w Polsce. Jesteśmy świadkiem może nie marketingowej ciszy, ale szeptu na pewno.

CZYTAJ: Stadion Miejski znudził kibiców?

Mecz z Koroną odbędzie się w niedzielę (11 marca) o godz. 17. Część osób na pewno kupi bilet bezpośrednio przed nim. Ciężko jednak przypuszczać, aby arena Euro 2012 zapełniła się chociaż w połowie. I będzie to dużo smutniejsze niż ostatnie wyniki wicemistrzów Polski.

Co uważasz o obecnej frekwencji na meczach Śląska? Co zrobić, by Stadion Miejski znów wypełniał się w całości? Podyskutuj!

Wiadomości

Komentarze (59)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

hehe (gość) (bresaluer)

Ty, breslauer. Ile jeszcze razy będziesz spamował to forum kloaczanym tekstem? Co do sraki, to się może lepiej zainteresuj swoim pomarańczowym kretowiskiem. Ile kasy z naszych podatków zostało zmarnowanych przez waszego byłego już na szczęście państwowego sponsora KGHM Polska Miedź S.A., żeby lubinki mogły sobie tytuł mistrza Polski kupić. Ile kasy państwowy sponsor władował w wasz klub i w kopaczy, którzy i tak mieli gdzieś pracodawcę, kibiców, sympatyków i pędzlowali mecze, gdzie się dało

niezadowolony (gość)

tymi osobami, które zamówiły tego giganta - za nasze pieniądze i na kredyt - topiąc miasto w długach i podwyżkach, gdzie już nie da się normalnie żyć, bo kolejni specjaliści zaprojektowali tramwaj plus, który całkowicie bez potrzeby dezorganizuje ruch na skrzyżowaniach (patrz lewoskręt z Bardzkiej w A.Krajowej i Krynicką) gdzie już teraz zaczynamy męczyć się w korkach - a wciąż kolejni specjaliści wydają kolejne zgody na budowy bez koniecznej infrastruktury drogowej, komunikacyjnej itd. Za tzw. komuny lepiej projektowano - przynajmniej z głową.

kil (gość)

To i tak dużo ,na następne spotkanie jak będzie 3 000 to będzie cud ,niestety jaka gra taka frekwencja

Jerry (gość)

Tandetna rozrywka dla prymitywnej gawiedzi !!! Oglądanie kopaczy szmacianej piłki !!
Naszym kosztem chcą teraz utrzymywać ten kloaczny betonowy kibel !!!!

Polak, Ślązak, wrocławianin (gość)

Na stadion marsz! (komunikacja miejska też wchodzi w grę) ;)
Zjawmy się w wielkiej liczbie. (Mam na myśli ok. 30 tys.)
Jeżeli my im (piłkarzom WKS-u Śląska Wrocław) nie pomożemy, to kto?

Mistrzostwa Polski nadszedł czas! ...

misio1947 (gość)

Myślę że gdyby były bilety normalnie sprzedawane w internecie frekwencja była by większa o co najmniej 5 tyś. osób nie rozumiem o co tu chodzi.W tych czasach żeby nie można było sobie kupić biletu przez neta to jest jakaś paranoja, widocznie komuś na tym zależy żeby żeby tak było. Nawet karty kibica wyrobić nie można !, jak tak dalej pójdzie to dużo ludzi zrezygnuje.

WielkiŚląsk (gość)

ktoś kto sie zastanawia czy iść na mecz i widzi " małe zainteresowanie meczem" to dochodzi do wniosku ,ze skoro "prawie nikt" nie idzie to bez sensu ruszać sie z domu. Inna sprawa była przy meczu z Lechią i Wisłą bo wtedy każdy artykuł mówił"..sprzedano juz 10tys biletów ! ogromne zainteresowanie, czy Sląsk bedzie mistrzem itp itd " i to wzbudza w ludziach dodatkowe emocje ! dzięki ,który chcą iść na mecz.