(© Śląsk Wrocław)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

6461 – dokładnie tylu chętnych zgłosiło się do udziału w akcji Śląska „Dzieci na stadionie – uczymy się dopingu”.

Od początku marca przyjmowaliśmy zgłoszenia od szkół chętnych do udziału w akcji. By skorzystać z darmowego zaproszenia na jutrzejszy mecz Śląska Wrocław z Arką Gdynia w ramach 1/4 finału Pucharu Polski, wystarczyło wysłać do nas jedynie listę osób. Bilety dostały wszystkie chętne szkoły.

Jak dojechać na mecz z Arką Gdynia?

– Zainteresowanie akcją było tak duże, że zwyczajnie zabrakło nam miejsca na sektorze, który początkowo przygotowaliśmy dla dzieci. Dlatego nasi goście zasiądą także na trybunie D za jedną z bramek – mówi Jacek Kubiak, dyrektor marketingu wrocławskiego klubu.

Połowa szkół, które zgłosiły się do akcji, to placówki z Wrocławia. Reszta zgłoszeń dotarła z terenu całego województwa, m.in. z Kątów Wrocławskich, Strzegomia, Trzebnicy, Milicza, Bierutowa, Kamieńca Ząbkowickiego, Oławy czy Sycowa.

Bilety na Śląsk - Arka

– Co ciekawe, dostaliśmy także zgłoszenia spoza naszego województwa. Nie mogliśmy odmówić dzieciom, dlatego w środę na naszym stadionie mają pojawić się uczniowie z Leszna, Kuźni Raciborskiej, Żywca, Truskolasów, a nawet z Radomska – wylicza Jacek Kubiak.

Podczas meczu nad dziećmi czuwać będą wolontariusze. Uczniowie będą mogli wziąć udział w specjalnym konkursie w przerwie spotkania, a także zrobić sobie zdjęcia z naszymi maskotkami: Orłem Ślązakiem i Tauronkami. Stowarzyszenie Kibiców „Wielki Śląsk” zorganizuje również profesjonalną naukę kulturalnego dopingu.

– Zależy nam, by nasz stadion tętnił życiem, a podczas meczów Śląska pojawiały się na nim całe rodziny. Dla większości z tych dzieci, które przyjadą do nas jutro, to będzie pierwszy kontakt z tym obiektem i nasza drużyną. Jesteśmy przekonani, że przynajmniej część z nich zarazi się miłością do klubu i będzie chciała wracać na kolejne mecze Śląska – mówi Jacek Kubiak.

Źródło: Śląsk Wrocław SA

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!