W 1953 roku powstał w Koninie oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego. Jednym z jego pierwszych działań było wyznakowanie szlaków turystycznych w Puszczy Kazimierskiej i na Złotą Górę. Szlaki te istnieją do dziś, są umieszczane na mapach i uwzględniane w planach zagospodarowania przestrzennego gmin. Przepięknym fragmentem zielonego szlaku pieszego wędrowało 26 lutego 2012 r. 98 uczestników spaceru "Podglądamy Panią Zimę.

Wśród podziwiających widoki na jezioro Gosławskie było trzydzieścioro uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Lubstowie, pod opieką pań Anety Terebińskiej, Moniki Antczak, Izabeli Kurowickiej i Urszuli Trochowicz, którzy w ten sposób zakończyli ferie zimowe. Najmłodszą uczestniczką była 5-letnia Maja Wawrzyniak z Konina, a najstarszym uczestnikiem Jan Kujawa, projektant leśniczówki Bieniszew, spod której piechurzy wyruszyli po przygodę.

Górską wspinaczkę przypominało wejście od poziomu jeziora (84 m n.p.m.) na wzgórze 120,7 m. Szlakiem rowerowym, stanowiącym część wyznakowanej kolorem zielonym rowerowej "Pętli dookoła Konina", przyjechało 15 rowerzystów z STR CIKLO, Sport Club Konin i Cr@zy Bike.

Przy ognisku na osłoniętej od wiatru polance zapachniały pieczone kiełbaski. Posileni turyści zaśpiewali pieśni z akompaniamentem gitary. Jedni pieszo wśród łabędzi, a inni autobusami udali się do Muzeum Okręgowego w Koninie - Gosławicach. Młodzieży z Lubstowa szczególnie przypadły do gustu wystawy "Słoń leśny" i "Wielkopolskie górnictwo", a skansen maszyn górniczych był nie lada atrakcją. Inni obejrzeli wystawę "Konin poprzez wieki" i "Pradzieje ziemi konińskiej".

Personel muzeum udzielił fachowej informacji i przygotował termosy z wrzątkiem. Wszyscy wyszli z kulturalnym niedosytem, obiecując sobie powrót do muzeum przy najbliższej okazji. Linię SPACER MZK Konin obsłużył pan Ryszard Dubel.

PTTK Konin zaprasza na kolejne spacery 11 i 25 marca 2012 r.

Foto: Wanda i Michał Gruszczyńscy, Władysław Wojtulewicz.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!