Połączenia lotnicze do Popradu cieszyły się przez całą zimę ogromnym zainteresowaniem Połączenia lotnicze do Popradu cieszyły się przez całą zimę ogromnym zainteresowaniem

Połączenia lotnicze do Popradu cieszyły się przez całą zimę ogromnym zainteresowaniem (© Wojciech Matusik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tegorocznym hitem ferii było... połączenie lotnicze do Popradu! Od połowy grudnia do końca lutego na pokładzie lecących z Gdańska i Warszawy, samolotów EuroLotu zasiadło kilkanaście tysięcy narciarzy, którzy udali się pod Tatry. Dzięki temu przewoźnik, który początkowo chciał utrzymywać połączenie tylko zimą, postanowił latać na Słowację także i w ciągu roku.

- Zainteresowanie lotami do Popradu przeszło nasze najśmielsze zainteresowanie - mówi Jacek Balcer, dyrektor marketingu EuroLot. - Przez całą zimę prawie wszystkie samoloty lecące na Słowację były pełne turystów. Szczególnie polubili nas mieszkańcy Pomorza. Były dni, gdy musieliśmy dla nich podstawić dodatkowy samolot.

Taki sukces sprawił, że EuroLot zdecydował się utrzymać połączenie przez cały rok. - Chcemy uczyć naszych pasażerów, że w Tatry wcale nie trzeba tłuc się samochodem - mówi Balcer. - Wkrótce zaczynają się wakacje i część mieszkańców Podhala wybierze się na urlop nad Bałtyk. Chcemy by w tę podróż wybrali się oni naszym samolotem.

Powodzenie samolotowych połączeń do Popradu zaskoczyło też zakopiańskich przedsiębiorców, którzy jeszcze w grudniu nie wróżyli lotom na Słowację dużego sukcesu. Większość z nich uważało wówczas, że połączenie zostanie zawieszone po kilku tygodniach.
- Stało się inaczej i trzeba się z tego cieszyć - mówi Marian Strama, prowadzący firmę przewozową kursującą z Zakopanego do Popradu. - Teraz musimy zastanowić się wspólnie tu w Zakopanem jak przyciągnąć tych gości z Popradu pod Giewont.

Euro 2012 coraz bliżej! Zobacz, co będzie się działo w Krakowie

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!