Jeden z najlepszych na świecie muzyków - Stan Skibby wystąpi 1 maja we Wrocławiu, podczas 10. edycji Thanks Jimi Festival. Pomoże też w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa na Rynku.

Muzyk razem z tysiacami gitarzystów weźmie udział w biciu rekordu Guinnessa w jednoczesnym graniu tego samego utworu. “Hey Joe” usłyszymy na wrocławskim rynku, a następnie Stan Skibby będzie gościem Leszka Cichońskiego w Koncercie Gwiazd na Wyspie Słodowej.

Bicie gitarowego rekordu ma upamiętnić gwiazdę światowej muzyki - Jimiego Hendriksa. Stan Skibby jest jednym z jego najlepszych naśladowców. Muzyk założył swój pierwszy "hendriksowski" zespół w 1992 roku. Już dwa lata później zagrał z basistą "Band of Gypsys", Billym Coxem, w klubie Buddy'ego Guya, świętując urodziny Jimiego Hendriksa. Skibby jest nazywany “żywym Hendrixem", ponieważ gra, śpiewa i wygląda jak Jimi. Jest też leworęczny i jako jeden z niewielu gra naprawdę zębami.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!