Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stanisław BIERNACKI Osobowością Roku 2014

Dawid Samulski
Stanisław Biernacki z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim
Stanisław Biernacki z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim Fot. Archiwum
Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim dniu naszego plebiscytu, a właściwie to w ostatnich godzinach 27 lutego.

Wówczas to prowadzącego Włodzimierza Pacelta rzutem na taśmę wyprzedził Stanisław Biernacki, który dowiódł, że prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna. Na najniższym stopniu podium stanął młody wójt Robert Fryt.
O tytuł Osobowości Roku 2014 w sumie rywalizowało trzynastu kandydatów. Zmagania trwały od początku roku. Większość nazwisk pretendentów podali nam Czytelnicy, część zaproponowaliśmy sami. Głosować można było na dwa sposoby - poprzez kupony z „Gazety Sycowskiej” (jeden to dwa głosy) lub wysyłając SMS-y.

SYLWETKI KANDYDATÓW
Roman Ćwiękała: Bez wątpienia 2014 r. należał właśnie do niego. Sam odebrał tytuł „Zasłużony dla Gminy Syców”, ponadto Złotą Honorową Odznakę „Zasłużony dla Dolnego Śląska, a jego zespół Zawadiacy świętował 10-lecie istnienia, na którym to jubileuszu wystawił premierowy musical „Rozbitkowie stulecia”.

Stanisław Biernacki: Laureat plebiscytu „Patriotycznie Zakręcony” portalu naszemiasto.pl. Ten lokalny patriota dowiódł, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. 2 maja w Pałacu Prezydenckim obłaskawił ochronę i wręczył Bronisławowi Komorowskiemu sycowskie krówki.

Kazimierz Cichoń: W maju odebrał tytuł „Zasłużony dla gminy Syców”, w lipcu Złotą Honorową Odznakę „Zasłużony dla Dolnego Śląska, w listopadzie dostał się do rady miejskiej na swą VI kadencję, w grudniu skończył 66 lat, dzięki czemu jest najstarszym wiekiem i stażem radnym w sycowskim samorządzie.

Wojciech Kociński: Co prawda po raz trzeci z rzędu przegrał wybory na burmistrza Sycowa, ale zdobył trzeci w powiecie wynik do rady powiatu. Więcej głosów od niego miał Michał Kołaciński, obecny burmistrz Oleśnicy, oraz Alojzy Kulig, przewodniczący rady powiatu. Wojciech Kociński został pierwszym w historii samorządów starostą oleśnickim z Sycowa.

Julian Bartosz: Ten pisarz, dziennikarz, publicysta, historyk i niemcoznawca z Widawy jest dr. nauk historycznych Uniwersytetu Wrocławskiego i byłym docentem na tej uczelni. Nie miał sobie równych w konkursie portalu www.historiazebrana.pl. Zwycięstwo dała mu książka „Watykańskie wersety. Co kryją archiwa papieskie”, rywalizująca w kategorii „historia niebanalna”. We wrześniu ukazała się jego nowa pozycja „Zapomniani ludzie ze znakiem P”.

Daria Ciesielska: Ta sympatyczna psychoterapeutka od 7 styczna prowadzi w Sycowie terapię uzależnienia i współuzależnienia oraz usługi terapeutyczne i psychoprofilaktyczne. Zapewnia pacjentom kontakt z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień, terapeutą w zakresie psychoterapii rodzin czy instruktorem terapii uzależnień. Dzięki niej, ludzie przełamują wstyd i coraz odważniej mówią o swoich problemach.

Tomasz Lulkowski: Sycowskie koło PZW należy do najprężniej działających tego typu organizacji w regionie. Ogromna w tym zasługa prezesa Tomasza Lulkowskiego. Ale nie za to nominujemy go do plebiscytu. Zaimponowała nam jego odwaga i smykałka organizacyjna, dzięki którym to cechom Syców był w marcu gospodarzem I Dolnośląskich Targów Wędkarskich.

Robert Fryt: To chyba największa niespodzianka listopadowych wyborów samorządowych w całym powiecie. Nauczyciel muzyki, wuefista i organista w kościele w Stradomi W. pokonał Tadeusza Ziółkowskiego i został nowym wójtem gminy Dziadowa Kłoda. W radzie ma większość ludzi ze swojego komitetu.

Zbigniew Potyrała
: Były starosta oleśnicki wygrał wybory na burmistrza Twardogóry. Pokonał Jana Dżugaja, dzięki czemu po 16 latach znów pełni samorządową misję w swych rodzinnych stronach. Większość w radzie stanowią ludzie z jego komitetu.

Włodzimierz Pacelt
: To głównie dzięki niemu został powołany do życia Dolnośląski Okręg Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Sycowie. Został prezesem związku, który z powodzeniem popularyzuje dziś wiedzę o Marszałku.

Alojzy Kulig: Dyrektor ZGKiM w Twardogórze to człowiek kompromisu, doświadczony samorządowiec, który w lokalnej polityce stara się nie wzbudzać negatywnych emocji. Cechy te mieszkańcy docenili w ostatnich wyborach. Alojzy Kulig zajął drugie miejsce w powiecie z ilością 1351 głosów i został przewodniczącym rady powiatu oleśnickiego.

Nadia Łomanowa-Barańska
: Nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Goszczu. Od kilku lat współtworzy z młodzieżą niezwykłe spektakle teatralne w oparciu o dzieła wielkich twórców. Zajmuje się przekładem na język polski utworów wykorzystywanych w spektaklach. Działa w Zespole Folklorystycznym „Kalina”. Niezwykle aktywna propagatorka kultury i sztuki.

Małgorzata Mazur: Nauczycielka w Przedszkolu Bajka, międzyborska radna, a nade wszystko mieszkanka Niwek Książęcych, która wraz z innymi mieszkańcami dzielnie walczyła o wybudowanie nowoczesnej świetlicy wiejskiej w swojej miejscowości. Aktywnie działa w Partnerstwie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Międzybórz, współorganizując Święto Grzyba Leśnego. To bardzo aktywna kobieta, dla której nie istnieje słowo "niemożliwe".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sycow.naszemiasto.pl Nasze Miasto