Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową Strzegomskie Centrum Kultury zaprosiło do udziału w Jarmarku Wielkanocnym. W związku z jeszcze zimową aurą, impreza odbyła się w Strzegomskim Centrum Kultury, a nie jak wcześniej planowano na dziedzińcu Centrum Aktywności Społecznej Karmel.

W tegorocznej edycji jarmarku wzięły udział Świetlice Wiejskie i przedstawiciele wsi Gminy Strzegom, rękodzielnicy, sekcja haftu artystycznego z SCK oraz seniorzy działający przy Bibliotece Publicznej, Zespoły Folklorystyczne Kostrzanie i Olszaniacy, strzegomskie przedszkola, Gimnazjum nr 1, Szkoła Publiczna nr 2 i 4, Zespół Retro oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Przed Kościołem Św. Barbary uczestnicy jarmarku wzięli udział w poświęceniu palm, a następnie we Mszy Św. w Bazylice Mniejszej. Następnie barwny korowód przeszedł ulicami miasta do SCK, gdzie o godz.13.00 rozpoczęły się prezentacje artystyczne. Jednocześnie licznie przybyła publiczność mogła podziwiać ozdoby i stroiki wielkanocne, palmy, pisanki, hafty oraz degustować tradycyjne wypieki i potrawy wielkanocne. Uczestników jarmarku powitała Pani Bożena Bojanowska-Czuk Dyrektor SCK oraz Pan Zbigniew Suchyta Burmistrz Strzegomia. W przerwie został rozstrzygnięty konkurs na najbardziej oryginalną palmę wielkanocną, pomysłowe stoisko i tradycyjną potrawę świąteczną.

Jury na czele z Burmistrzem przyznało wyróżnienia i nagrody, co było niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ w tym roku wystawcy prześcigali się w pomysłowości i ogromnej inwencji twórczej i przy przygotowaniach do konkursu.

Zespół folklorystyczny Kostrzanie tuż po swoich prezentacjach wyjechał do Wrocławia na kolejny występ w ramach Dni Otwartych Radia Wrocław, jako jeden z laureatów Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Zarówno zdjęcia jak i informacje o tym wydarzeniu ukażą się już wkrótce.

Nagrodą i podziękowaniem dla dzieci występujących podczas tegorocznego jarmarku były słodycze tuz po koncercie, a także czekoladowe zające, jajka i baranki, które dzieci mogły odnaleźć na placu zabaw tuż obok Strzegomskiego Centrum Kultury.

Dyrekcja i pracownicy Strzegomskiego Centrum Kultury składają serdeczne podziękowania wszystkim wystawcom i wykonawcom, prezentującym się podczas XIV Jarmarku Wielkanocnego, strzegomskiej publiczności, Straży Miejskiej i Policji za zabezpieczenie przemarszu korowodu, oraz Pani Marii Krzywdzie za tradycyjny żur wielkanocny, którego można było skosztować podczas jarmarku.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!