(© Fot. Dawid Samulski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W połowie 2012 r. planowana jest restrukturyzacja Komisariatu Policji w Sycowie. Zmiany mają polegać na likwidacji dyżurki i utworzeniu, działającego tylko w ciągu dnia, punktu recepcyjnego.

Sycowscy radni przyjęli w tej sprawie stanowisko, które wysłali do komendanta wojewódzkiego we Wrocławiu. W dokumencie wyrażają swe zaniepokojenie prawdopodobieństwem pogorszenia się bezpieczeństwa publicznego na terenie gminy Syców. Likwidacja tzw. dyżurki i utworzenie w jej miejsce punktu recepcyjnego, czynnego tylko w ciągu dnia od poniedziałku do piątku, w dodatku obsługiwanego prze pracowników cywilnych, zdaniem rady miejskiej nie gwarantuje właściwego funkcjonowania komisariatu, a w szczególności szybkich i skutecznych interwencji. Radni apelują do komendanta wojewódzkiego o ponowne, bardzo wnikliwe, przeanalizowanie zmian zasad funkcjonowania komisariatu w Sycowie i odstąpienie od likwidacji dyżurki.
Zdaniem Mariusza Kramarza, komendanta KP w Sycowie, kluczowa powinna być również kwestia monitoringu rewitalizowanego parku. – Nie ma o tym mowy, a idzie wiosna i ludzie będą nas pytać, dlaczego nie monitorujemy tego terenu – zwraca uwagę i dodaje: – Obserwujemy tendencję zwyżkową w zdarzeniach kryminalnych, więc sytuacja wymaga naprawdę mądrej i merytorycznej dyskusji na temat reorganizacji komisariatu. Należałoby się zastanowić, co zrobić, aby w nowej strukturze placówki policjantów w patrolach było jak najwięcej.
W imieniu swego szefa, informuje, że komendant powiatowy Dionizy Dyjak wygospodarował we Wrocławiu dwa dodatkowe etaty cywilne dla Sycowa.
Bolesław Moniuszko, przewodniczący rady miejskiej, nie ma wątpliwości, że w obecnej strukturze organizacyjnej sycowska policja budzi jego zaufanie i aprobatę. – Nie mam pojęcia, jak komisariat będzie funkcjonował po reorganizacji. Może być lepiej, ale i gorzej, dlatego jesteśmy trochę zaniepokojeni tymi zmianami. Na szczęście żadne decyzje jeszcze nie zapadły, więc trzeba usiąść i wypracować taki wariat funkcjonowania komisariatu, aby był jak najbardziej korzystny dla Sycowa – uważa szef rady miejskiej.
Grzegorz Krawczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, powtarza: – Istotnym faktem jest to, że żaden z etatów, który jest przypisany do jednostki policji w Sycowie, nie zostanie przeniesiony lub zredukowany, a tym samym nie ma mowy o zmniejszeniu ilości funkcjonariuszy pełniących służbę na terenie miasta i gminy Syców. Kilka lat wcześniej takie zmiany nastąpiły w komisariatach policji w Twardogórze, Bierutowie i po zlikwidowaniu służby dyżurnej w tych gminach kontakt z obywatelem nie jest w żaden sposób utrudniony. Różnica natomiast jest taka, że telefon alarmowy 997 będzie odbierany na stanowisku oficera dyżurnego w Oleśnicy, gdzie powstanie system wspomagania i doradzania. Po przyjęciu zgłoszenia, informacja o konieczności interwencji będzie przekazywana do patroli pełniących służbę na terenie miasta i gminy Syców.
Grzegorz Krawczyk jest zdania, że spekulacje mówiące o tym, że patrole policji na interwencje w Sycowie będą jechać aż z Oleśnicy są wyssane z palca. – Planowana modernizacja ma przede wszystkim na celu zwiększenie ilości patroli policyjnych, a tym samym poprawę bezpieczeństwa obywateli – podkreśla.

Wiadomości

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Henio Jabolek (gość)

...ino nie wieczorym, bo wieczorym to ja na rowyrze do domu wracom na bani (bez światła, ale nie mówta nikomu...)

ja (gość)

Teraz tylko patrzeć, jak KP PSP zdecyduje o tym, żeby zlikwidować w Sycowie jednostkę ratowniczo-gaśniczą i zamiast niej zostawić tylko OSP...

Tomek (gość)

Syców to dziura, miasteczko emerytów i małolatów. Gdyby nie napływowa ludność z okolicznych wsi, to w Sycowie byłyby pustki na ulicach, bo wyjechała już chyba polowa mieszkańców. A policja? szkoda gadać, teraz maja kluczowe zajęcie - monitoring rewitalizowanego parku !!

bodzio (gość)

teraz pewno kolej na zamknięcie naszego szpitala i w zamian tego nasze władze wydadzą zgodę na następny market...

żaneta (gość)

Brawo powiatowy komendancie - takie masz zadanie przed odejściem na emeryturę zgnoić Syców i o 15.00 gasić światło. Ściema maksymalna - dokłada cywilów no i ma oszczędności ha ha ha.
Przeszliśmy restrukturyzację szpitala /likwidację oddziałów/ bo miało być OK.
Teraz wicedyrektor szpitali zakłada czytniki - aby wiedzieć kto wchodzi i wychodzi z personelu - widocznie kumpla firma chce zarobić na tym. A to tak potrzebne jak robaki w d......

śmiech na sali (gość)

Ja zabrałbym im jeszcze radiowozy a w zamian dostarczył rowery, które funkcjonariusze mogliby używać w ciągu dnia między godz. 9:00 a 12:00 i między 14:00 a 16:00 ;]