Syców: Powstanie nowy zakład pracy

Wygląda na to, że już niebawem na terenie gminy Syców może powstać kilkaset miejsc pracy. Czy to oznacza, że inwestorzy się do nas pchają drzwiami i oknami?

Coraz więcej firm różnych branż zainteresowanych jest inwestycjami w gminie Syców
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Coraz więcej firm różnych branż zainteresowanych jest inwestycjami w gminie Syców (© Piotr Krzyżanowski)

– To za mocna słowa, choć wielu dużych przedsiębiorców jest zainteresowanych inwestycjami właśnie u nas – potwierdza burmistrz Słowomir Kapica, który na początku września odbył rozmowy z przedstawicielami firmy „Piast” i spółki „Tulipanowy zakątek”. Co z nich wynika? Najbardziej realne wydają się zamierzenia pierwszej z firma, która przy ul. Szosy Kępińskiej (na terenie po byłych kurnikach) planuje wybudować zakład produkujący karmę dla zwierząt. – Inwestor posiada tam swój własny teren, którego przeznaczenia w planie zagospodarowania przestrzennego zmieniać nie trzeba, przygotowuje dokumentację pod budowę, więc jego zamierzenia należy traktować jak najbardziej poważnie – uzupełnia burmistrz, podkreślając, że w nowo powstałym zakładzie produkującym karmę dla zwierząt pracę ma znaleźć blisko 150 osób. Podobny zakład istniał w Perzowie, z którego, w okresie likwidacji, „Piast” wykupił sprzęt do produkcji, jaki ma zamiar wykorzystać w przedsięwzięciu w Sycowie.
„Tulipanowy zakątek” ma co prawda zamierzenia aż tak bardzo ambitne, że nie wszystkim wydają się realne. Na razie złożył wniosek o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, do czego potrzebna jest analiza tegoż planu prowadząca do zmiany studium uwarunkowań. Najprawdopodobniej do wspomnianej analizy i do zmiany studium radni przystąpią na następnej sesji.
Przypomnijmy, że izraelska spółka „Tulipanowy zakątek” kupiła od rolnika w Działoszy 250 ha gruntów, po obu stronach budowanej drogi ekspresowej S-8, na których chce zainwestować ogromne pieniądze.
∨ Czytaj dalej

Eyal Inbal, reprezentant zainteresowanej spółki na Polskę, w piśmie przesłanym do urzędu oświadczył, że nabyty przez jego szefów teren zostanie przeznaczony pod wielofunkcyjną zabudowę mieszkaniowo-usługową z dodatkową funkcją logistyczną, komercyjną i usługową. Słowem ma tam powstać miasteczko na około 20 000 mieszkańców.
Olbrzymia będzie też skala przedsięwzięcia, jakim jest budowa drogi ekspresowej S-9, przebiegającej także przez gminę Syców. Wykonawca wciąż czeka na pozwolenie na budowę, jednak gdy prace ruszą pełną parą, w jednym czasie przy budowie sycowskiej nitki pracować ma około 1700 osób. – Będą musieli gdzieś przenocować, coś kupić do jedzenia, na czym skorzystają także nasi przedsiębiorcy – przypomina Sławomir Kapica.

Komentarze (3)

avatar
avatar
e (gość)

Dla czego w "niezalerznej" gazecie pojawiajom sie ciongle arytókły promujonce:
1) kiedyś- sklep z winem włoskim na kempińskiej
2) puźniej- picce w Supii
3) tera- Burmiszcza aktóalnie nam panójoncego?

avatar
gosc (gość)

Hmm a dlaczego artykuł pojawił się tuż przed wyborami? Niech każdy przeczyta jak \"dobrego\" mamy burmistrza.. a strefa ekonomiczna nadal pusta, a nie zdziwiłbym się gdyby, sprawa opisana w powyższym artykule, odeszła w zapomnienie po wyborach..

avatar
niedowiarek (gość)

Pażywiom uwidim, jak mawiają nasi wschodni sąsiedzi. A jak kiełbaska wyborcza nie chwyci panie... burmistrzu. We Wrocławiu do takich się dopłacało i bynajmniej nie przy A-4, a Syców stać na to ?

Wybierz kategorię