Coraz więcej firm różnych branż zainteresowanych jest inwestycjami w gminie Syców

Coraz więcej firm różnych branż zainteresowanych jest inwestycjami w gminie Syców (© Piotr Krzyżanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wygląda na to, że już niebawem na terenie gminy Syców może powstać kilkaset miejsc pracy. Czy to oznacza, że inwestorzy się do nas pchają drzwiami i oknami?

– To za mocna słowa, choć wielu dużych przedsiębiorców jest zainteresowanych inwestycjami właśnie u nas – potwierdza burmistrz Słowomir Kapica, który na początku września odbył rozmowy z przedstawicielami firmy „Piast” i spółki „Tulipanowy zakątek”. Co z nich wynika? Najbardziej realne wydają się zamierzenia pierwszej z firma, która przy ul. Szosy Kępińskiej (na terenie po byłych kurnikach) planuje wybudować zakład produkujący karmę dla zwierząt. – Inwestor posiada tam swój własny teren, którego przeznaczenia w planie zagospodarowania przestrzennego zmieniać nie trzeba, przygotowuje dokumentację pod budowę, więc jego zamierzenia należy traktować jak najbardziej poważnie – uzupełnia burmistrz, podkreślając, że w nowo powstałym zakładzie produkującym karmę dla zwierząt pracę ma znaleźć blisko 150 osób. Podobny zakład istniał w Perzowie, z którego, w okresie likwidacji, „Piast” wykupił sprzęt do produkcji, jaki ma zamiar wykorzystać w przedsięwzięciu w Sycowie.
„Tulipanowy zakątek” ma co prawda zamierzenia aż tak bardzo ambitne, że nie wszystkim wydają się realne. Na razie złożył wniosek o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, do czego potrzebna jest analiza tegoż planu prowadząca do zmiany studium uwarunkowań. Najprawdopodobniej do wspomnianej analizy i do zmiany studium radni przystąpią na następnej sesji.
Przypomnijmy, że izraelska spółka „Tulipanowy zakątek” kupiła od rolnika w Działoszy 250 ha gruntów, po obu stronach budowanej drogi ekspresowej S-8, na których chce zainwestować ogromne pieniądze. Eyal Inbal, reprezentant zainteresowanej spółki na Polskę, w piśmie przesłanym do urzędu oświadczył, że nabyty przez jego szefów teren zostanie przeznaczony pod wielofunkcyjną zabudowę mieszkaniowo-usługową z dodatkową funkcją logistyczną, komercyjną i usługową. Słowem ma tam powstać miasteczko na około 20 000 mieszkańców.
Olbrzymia będzie też skala przedsięwzięcia, jakim jest budowa drogi ekspresowej S-9, przebiegającej także przez gminę Syców. Wykonawca wciąż czeka na pozwolenie na budowę, jednak gdy prace ruszą pełną parą, w jednym czasie przy budowie sycowskiej nitki pracować ma około 1700 osób. – Będą musieli gdzieś przenocować, coś kupić do jedzenia, na czym skorzystają także nasi przedsiębiorcy – przypomina Sławomir Kapica.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

e (gość)

Dla czego w "niezalerznej" gazecie pojawiajom sie ciongle arytókły promujonce:
1) kiedyś- sklep z winem włoskim na kempińskiej
2) puźniej- picce w Supii
3) tera- Burmiszcza aktóalnie nam panójoncego?

gosc (gość)

Hmm a dlaczego artykuł pojawił się tuż przed wyborami? Niech każdy przeczyta jak \"dobrego\" mamy burmistrza.. a strefa ekonomiczna nadal pusta, a nie zdziwiłbym się gdyby, sprawa opisana w powyższym artykule, odeszła w zapomnienie po wyborach..

niedowiarek (gość)

Pażywiom uwidim, jak mawiają nasi wschodni sąsiedzi. A jak kiełbaska wyborcza nie chwyci panie... burmistrzu. We Wrocławiu do takich się dopłacało i bynajmniej nie przy A-4, a Syców stać na to ?