Właśnie ukazał się folder promujący gminy Syców, Namysłów i Oleśnicę, sponsorowany i wydany przez drukarnię Print. Inicjatorem wydania publikacji był Mirosław Sołtys – artysta grafik ze Stradomi Wierzchniej.

Folder nawiązuje do wernisażu, który odbędzie się 23 marca o godz. 17 w restauracji AromaStone w Sycowie. Przypomnijmy, że wystawa akwareli autorstwa Mirosława Sołtysa i Wiesława Kowalczyka dotyczy naszego miasta i najciekawszych jego zakątków. Folder jest komentarzem do ekspozycji, tutaj można odnaleźć kilka fotografii obrazów znajdujących się na wystawie. W książeczce zawarto też opis w języku polskim i angielskim kilku najważniejszych obiektów i zabytków Sycowa, ale nie tylko. Folder trafi również do rąk mieszkańców Namysłowa i Oleśnicy, gdyż prezentuje także te miasta.

Patronat nad piątkowym wernisażem objęła Gazeta Sycowska.

Wiadomości

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ja (gość) (michał)

W szkole uczyli, że pisanie wielką literą w takich przypadkach jest oznaką szacunku, na który ty sobie w najmniejszym stopniu nie zapracowałeś, ot, dlaczego tak.

Akurat wiedza nt. Pani Samulskiej nie jest zawarta w artykule ani w komentarzu, a ja nie mam obowiązki Szanownej Pani znać, więc argument nietrafiony. Przecież przy tworzeniu takiego folderu może brać udział wiele osób, które czasami są nawet niewymienione w "napisach końcowych".

Znać zawartość folderu =/= znać zespół, który go tworzył, ale to i tak nie ma nic do rzeczy, jeśli chodzi o głupotę, którą palnąłeś na początku, tj. o kwestii podziału administracyjnego, która nie ma nic do rzeczy.

Sam chyba nie rozumiesz, o co ci chodzi. Napisałeś głupi komentarz (tzn. same głupie, ale chodzi mi o pierwszy), gdzie zawarłeś jakieś obiekcje, które są bezsensowne, ponieważ nikt nigdzie nie twierdził, że:
a) Namysłów leży w województwie dolnośląskim
b) folder będzie dot. miejscowości z województwa dolnośląskiego.
Z uwagi na powyższe, twój pierwszy komentarz jest po prostu zbędny, pozbawiony sensu.

michał (gość) (ja)

Skończyłem z Tobą. Naprawdę nie reprezentujesz sobą nic pozytywnego, nie widzę w Twoich postach cienia inteligencji, poza " prostackim odbijaniem piłeczki", jedyne co umiałeś pokazać to mega cwaniactwo ukryte za pseudonimem "ja". A w szkole nie uczyli, ze jak się do kogoś zwraca to piszemy z wielkich liter?. A Pani Samulska nie jest readktorem folderu, a redaktorem m.in portalu wiec bardzo źle się domyślasz-czytaj MYLISZ, więc źle się powołujesz, a ponoć znasz zawartość folderu. Jedyny plus dla Ciebie, że pomimo niskiego poziomu Twoich komentarzy potrafiłeś mnie znowu sprowokować do napisania kolejnego postu.

ja (gość) (michał)

Zarzucasz mi brak wiedzy historycznej, jednocześnie pisząc

"Oleśnica, Syców ok, ale Namysłów to przecież nie jest województwo dolnośląskie. Co ma piernik do wiatraka."

Sam sobie wystawiasz tym laurkę hipokryty i nieuka, a późniejszymi komentarzami jeszcze chama.

Zastanów się czasami co piszesz, bo strzeliłeś gafę, ale nie potrafisz się do tego przyznać i atakujesz niemerytorycznie kogoś, kto ci ten błąd wytknął - to jest cecha ludzi małych (jakbyś nie zrozumiał - nie chodzi o wzrost).

Zresztą... nawet redaktorek od folderu (tak się domyślam) zwrócił ci na to uwagę - pewnie wg ciebie też nie umie czytać.

michał (gość) (ja)

Człowieku, z czym do ludzi. Nie moja wina, że nikt nie nauczył "człowieczka" o pseudonimie "ja" czytać ze zrozumieniem. Ja nie prowadziłem z Tobą dyskusji, bo widać, że stać Cię jedynie na monolog, więc nie pisz o dyskusji (dialogu). Napisałem powyżej co sądzę na Twój temat. I kończę. Gdybyś miał jakikolwiek poziom poza pseudo historyczną wiedzą :D to można dyskutować. Naprawdę, nie ma z kim... .A tak życzę powodzenia...ot tyle :). Zrób mi grzeczność i nie odpisuj (i tak wiem, że nie dasz rady ;)

ja (gość) (michał)

Oczywiście, że znam zawartość folderu. I co to ma do rzeczy, że piszesz o folderze, skoro piszesz bzdury? Co ma do rzeczy to, że Namysłów nie leży w województwie dolnośląskim, skoro leży na Dolnym Śląsku? Poza tym ja nie pisałem nic o historii, tylko o krainie historycznej (których granice są nadal aktualne) - a to odrębne pojęcia. Podtrzymuje swoje stanowisko - wróć do szkoły.

Tak więc to ma piernik do wiatraka, że zarówno Syców, Oleśnica jak i Namysłów leżą na Dolnym Śląsku, w bliskiej odległości od siebie, dlatego też znalazły się w jednym folderze. Pojął?

Poza tym w komentarzu wyżej masz jasne stanowisko w tej sprawie od redaktora folderu. Myśl, to nie boli.

beata.samulska

Nigdzie nie podaliśmy, że folder ma charakter wydania dotyczącego wyłącznie województwa dolnośląskiego. Wyraźnie podaliśmy, że sponsorem wydania jest drukarnia Print, a nie poszczególne gminy.

michał (gość) (ja)

rozumiem "tato" że Ty znasz zawartosc folderu, że sie wypowiadasz...piszę konkretnie o folderze nie o historii, więc KULTURY trochę

ja (gość) (michał)

No i co z tego, że nie jest administracyjnie w województwie dolnośląskim? Przecież historycznie jest to jak najbardziej teren Dolnego Śląska. Do szkoły, dziecko drogie, douczyć się, a potem się wypowiadaj.

:) (gość)

Ale błędy. Przepisują tą samą historię od lat. Wolne państwo stanowe to mieliśmy chyba przez pięć wieków albo i więcej.I nie ma dowodów, że Syców leżał na szlaku bursztynowym. a cały park miał 160 ha. Zrewitalizowano tylko kawałek.

michał (gość)

Oleśnica, Syców ok, ale Namysłów to przecież nie jest województwo dolnośląskie. Co ma piernik do wiatraka. Znając życie sponsorami będą poszczególne gminy jak autor każe sobie słono zapłacić :/