Wybierasz się w Tatry w najbliższe dni? Pamietaj, że w górach wciąż panuje zima. Ostatnia zaś wietrzna pogoda znacznie zróżnicowała panujące tam warunki.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Pogoda w górach jest ładna, jednak warunki śniegowe są dość zmienne. Jest nieco świeżego śniegu, jednak padał on przy silnym, momentami bardzo silnym wietrze.

W związku z tym był przenoszony. To spowodowało, że obecnie są miejsca w górach, gdzie tego świeżego śniegu nie ma w ogóle, a są miejsca, gdzie jest go bardzo dużo - mówi Tomasz Wojciechowski, ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy odradzają wyprawy w wyższe partie gór. Szlaki powyżej górnej granicy lasu są nieprzetarte. - W wyższe partie powinni iść tylko ci, którzy dobrze znają topografię gór, a do tego mają doświadczenie w zimowych wędrówkach - ostrzega Wojciechowski.

Z pewnością przyda się także zestaw lawinowy - sonda, łopatka i detektor.

Kluby go go na Podhalu. Sprawdzamy czy cieszą się zainteresowaniem

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!