(© Beata Samulska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rada parafialna podjęła decyzję o gruntownej modernizacji świątyni w Trębaczowie

Gruntowny remont przechodzi kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trębaczowie. Świątynia pochodzi z 1777 roku.

– Ostatni duży remont wykonany był na początku ubiegłego stulecia, w latach dwudziestych za czasów proboszcza Andrzeja Czecha, któremu przed rokiem odnowiliśmy nagrobek przy świątyni – informuje ksiądz proboszcz Józef Lipiński. – Kolejny remont przeprowadzono w latach 60. Wtedy ucięto wieżę i wymurowano do połowy. Obecny remont wynika ze zwykłej potrzeby. Przeciekał dach, wszystkie narożniki były już przegnite, wieża sypała się. Obiekt stanowił spore zagrożenie.

Wraz z radą parafialną podjęliśmy decyzję o modernizacji budynku. Ksiądz Józef ma 43 lata, pochodzi z Błaszek pod Kaliszem, a do parafii w Trębaczowie przybył półtora roku temu ze Stawu Kaliskiego. Parafianie przyjęli go jak swojego.
Trębaczów jest bardzo zgraną wsią, w której działa stowarzyszenie sympatyków wsi. Tutaj współpracują strażacy z paniami z koła gospodyń wiejskich i szkołą, a życie toczy się wokół plebanii, w której drzwi, jak za księdza Eugeniusza Walczaka, są zawsze otwarte.


WIĘCEJ W GAZECIE SYCOWSKIEJ

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Tomek (gość)

Rada Parafialna. Jak to jest u nas? To szczególnie ważne właśnie teraz, kiedy na remonty idą setki tysięcy złotych.