Łuk grecki jest jednym z najciekawszych zabytków parku w Arkadii Łuk grecki jest jednym z najciekawszych zabytków parku w Arkadii

Łuk grecki jest jednym z najciekawszych zabytków parku w Arkadii (© Rafał Klepczarek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Muzeum w Nieborowie i Arkadii zaczął się sezon turystyczny. Dawny pałac Radziwiłłów w Nieborowie oraz pobliski park romantyczny w Arkadii tylko w ubiegłym roku odwiedziło 90 tysięcy zwiedzających.

Pałac jest jedną z najlepiej zachowanych i w pełni wyposażonych siedzib magnackich w Polsce, a park w Arkadii w czasach swojej świetności należał do najsłynniejszych w Europie. Turystom, którzy przejeżdżają do Nieborowa, od razu ukazuje się niepowtarzalna sylwetka pałacu Radziwiłłów. Historia tej przepięknej budowli rozpoczęła się w 1695 roku, gdy na zlecenie rezydującego w pobliskim Łowiczu prymasa Michała Radziejowskiego jej projekt stworzył słynny architekt Tylman z Gameren. Sto lat później powstał park w Arkadii.

Anna Czerwińska, nowy kurator muzeum, nie zmieniła w tym roku cen biletów. Zwiedzanie pałacu i parku w Nieborowie kosztuje 18 zł (bilet ulgowy 7 zł), a kompleksu w Arkadii - 7 zł (ulgowy 5 zł).

Warto odwiedzić oba parki jeszcze w marcu (poza weekendami). Do końca miesiąca ich zwiedzanie jest bezpłatne.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!