(© fot. Tomasz Hołod)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

10 tysięcy dziur do załatania, malowanie najważniejszych ulic i mycie przystanków komunikacji miejskiej - tym zajmą się pracownicy ZDiUM-u przed Euro 2012. Żeby zdążyć będą pracować dzień i noc.

Euro 2012 - serwis specjalny

Normalnie malowanie pasów i znaków poziomych trwa kilka miesięcy, a ostatnie prace kończą się zazwyczaj jesienią. W tym roku jest inaczej. Pracownicy ZDiUM-u muszą zdążyć do czerwca - wtedy bowiem rozpoczyna się Euro 2012. Nowe pasy będą miały jezdnie prowadzące z centrum miasta na stadion na Pilczycach, a także na lotnisko na Strachowicach, wokół Dworca Głównego PKP czy w samym centrum (w Rynku stanie przecież strefa kibica). A także tam, gdzie na czas turnieju będą wzdłuż ulic urządzone parkingi.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA - codziennie dostarczymy Ci świeże informacje

Oprócz malowania jezdni ZDiUM przypilnuje także łatania dziur - po zimie pracownicy zarządu naliczyli ich we Wrocławiu aż 10 tysięcy. Dziury będą łatane w takiej samej kolejności, jak malowanie pasów - czyli najpierw ulice ważne dla mistrzostw, później reszta. Na koniec pracownicy ZDiUM obejrzą przystanki komunikacji miejskiej - umyją wiaty (jeśli będzie taka potrzeba), naprawią kosze na śmieci czy załatają dziury w chodnikach w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków.

W związku z tymi pracami wrocławianie - zarówno zmotoryzowani, jak i piesi - mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.

KONKURSY - bierz udział i wygrywaj atrakcyjne nagrody

MASZ PROBLEM? - w naszym poradniku znajdziesz odpowiedź na każde pytanie
Zobacz też: Co jeszcze trzeba zrobić na Stadionie Miejskim?

Wiadomości

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

k (gość)

na euro okolice rynku umyja a ja sie nie moge doprosic o usuniecie smieciowiska z ulicy i postawienia kosza smieci

luy (gość)

Mogli by zebrać ekipę sprzątającą i odgruzować nasze miasto!!!
Na każdym kroku śmietnik, tereny zielone -to już zupełna tragedia:(

adam (gość)

a skonczy sie euro to wyjdzie cały syf i do tego ogromne zadłuzenie na kilkadziesiat lat
szczerze mowiac nie warto

Ani (gość)

od sprzątania śmieci na ulicach, chodnikach w centrum i nad Odrą. Gdzieniegdzie jest taki burdel że aż się rzygać chce...

RH+ (gość)

...to naliczyli chyba tylko na samej Osobowickiej na odcinku od Milenijnego do Lasu Osobowickiego. Ten fragment jest gorszy niz Krakowska przed remontem.

mieszkaniec (gość)

wkurza mnie to, ze mieszkancy musza cierpiec z powodu nażelowanych ciot pilkarzy i nawalonych kibicow, przez kilka lat musimy stac w korkach pozdro

Johny (gość)

Czy aby na pewno te prace będą wykonywali pracownicy ZDIUM? Czy raczej firmy? Które dziury będzie łatać rzecznik prasowy? A które dyrekcja? Czy też autor wiadomości formułuje swoje myśli w sposób nieprecyzyjny i ogólnikowy, jak to teraz się zwykło robić w mediach?

PJ (gość)

oj to bedą nowe przystanki namalowane na drogach hehe i może kilka buspasów wymalują w ramach utrudniania poruszania się po mieście busem i samochodem