Nowy terminal na lotnisku we Wrocławiu Nowy terminal na lotnisku we Wrocławiu

Nowy terminal na lotnisku we Wrocławiu (© pawel111)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Oferta na 2012 rok jest bardzo bogata.

Tegoroczna siatka lotów, pod względem liczby kierunków, jest rekordowa. Wraz z nowoczesnym lotniskiem pasażerowie otrzymują szeroki wybór atrakcyjnych połączeń.

38 regularnych połączeń i 23 kierunki czarterowe - przed pasażerami wrocławskiego lotniska świat stoi teraz otworem. - Nowy terminal zobowiązuje. Skoro mamy teraz lotnisko z najwyższej półki, to musimy dostosować do niego ofertę. Ta pod względem liczby destynacji już jest rekordowa, ale mogę obiecać, że nowości będzie przybywać - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Już teraz w ofercie można znaleźć popularne tanie loty do kilku miast w Anglii i Irlandii oraz do Rzymu, Paryża, Mediolanu-Bergamo, czy Oslo. Pod koniec marca w rozkładzie zadebiutują Malmö, Wenecja-Treviso, Paryż-Beauvais, Bournemouth, Malta, Kreta-Chania i Piza, które, z okazji otwarcia we Wrocławiu pierwszej w Polsce bazy operacyjnej uruchomi Ryanair. Do siatki powrócą także sezonowe loty do Barcelony-Girony, Malagi, czy Alicante.

Pasażerowie latający w interesach mogą korzystać z regularnych lotów do Kopenhagi, Frankfurtu nad Menem, Monachium czy Düsseldorfu oraz krajowych połączeń do Warszawy i Gdańska. W kwietniu dołączą do nich trasy do Poznania, Łodzi i Krakowa.

Rekordowo prezentuje się też oferta czarterowa. Głównie za sprawą aż 6 nowości, którymi są Zakynthos, Kos, Cypr, Fuerteventura, Teneryfa i Barcelona.

Uzupełniają je cieszące się dużą popularnością loty do Turcji, Bułgarii, Egiptu, Tunezji, Hiszpanii i Grecji, a także Chorwacji.

Wiadomości

Komentarze (30)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Seb (gość)

Super ,ze jest Kopenhaga i to SAS-em,a nie jakims smietnikiem....latam na tej trasie raz w miesiacu sluzbowo

a (gość) (KKO)

A płyta postojowa to pies? Zakupiono sprzęt do odśnieżania, nowe wózki, ponadto trwa przetarg na system nawigacyjny ILS CAT II z opcją do III CAT czyli lądowanie w bardzo gęstej mgle- ma powstać do końca roku-zbudowano instalację DVOR/DME i nowy radar chociaż PAŻP za to odpowiada. Polecałbym się nauczyć czegoś o lotnisku zamiast być takim dyletantem. Parking na 1000 aut-można by długo wymieniać.

aa (gość) (Amnesia)

To rozwiązanie akurat znam, ale mile widziane są strony - wyszukiwarki ułatwiające ten proces oraz oferujące opcje, których konkurencja nie posiada.

Amnesia (gość) (KKO)

Technicznie oczywiście że jest możliwe i tylko do tego mam zastrzeżenia. Co innego rynek i zapotrzebowanie na te połączenia. Ale tutaj trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Po prostu od wożenia pasażerów do dalekiej Azji, Ameryk czy innych bardziej odległych miejsc są porty przesiadkowe a nie Wrocław.