(© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Kierowniczka domu akademickiego T-19 nalega, żeby studenci wyprowadzili się wcześniej - pisze zdesperowana studentka. - Siłą nikogo nie wyrzucimy - komentuje uczelnia.

LIST STUDENTKI PWR:

"Kilka dni temu na portalu onet.pl ukazał się artykuł na temat akademika T-19 Politechniki Wrocławskiej, w którym informowano, ze mamy się wyprowadzić do końca maja, bo na nasze miejsce mają się zjawić policjanci. Oczywiście władze uczelni zapomniały, ze studenci, mają sesję egzaminacyjną w czerwcu.

Chciałam poprosić o zajęciem się raz jeszcze tą sprawą, z tego względu, że kierowniczka domu akademickiego T-19 nalega na studentów żeby się wcześniej wyprowadzili. Nawet sporządziła listę potencjalnych osób do wyprowadzki. Mieszkam akurat w tym akademiku i jestem ciekawa co mam zrobić w momenie gdy moja sesja zacznie się w czerwcu? Gdzie mam mieszkać i za jaką cenę? Do domu mam prawie 400 km, więc dojazdy nie wchodzą w grę, bo zajmują mi ok. 9 godzin, co w dzisiejszej perspektywie PKP i innych czynników, nie jest najgorsze.

Mogę nie mieć sesji jeżeli wszystko zaliczę w maju, ale co z resztą ludzi z akademika? W akademiku mieści się 600 osób: w naszym 540 bo wyłączone jest jedno piętro z użytku. Policjanci częściowo mają się wprowadzić już w kwietniu. Nie wyobrażam sobie że studencki będą mieszkać w jednym pokoju z policjantami, pokoje nie są w super stanie i wielkościowy też nie spełnia super standardów."


- Studenci na spotkaniu z prorektorem ustalili, że do 29 marca każdy zadeklaruje, czy przesuwa sesję i opuszcza na czerwiec akademik, czy zostaje. Dopiero po tym terminie będziemy wiedzieli, ile jest takich osób i wtedy też będą podejmowane jakiekolwiek dalsze rozmowy, kroki i decyzje. Z mojej strony mogę zapewnić, że uczelnia nikogo siłą wyrzucać nie będzie z akademika - komentuje sprawę Agnieszka Niczewska, rzeczniczka Politechniki Wrocławskiej.

Co sądzicie o tej sprawie? Zapraszamy do dyskusji!

Wiadomości

Komentarze (32)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gość (gość)

no i co z tego że Twoi starzy płacą we Wrocławiu jakies tam podatki,ale studenci tu mieszkają i też dokładaja sie do funkcjonowania miasta,tu wydaja pieniądze przywiezione ze wsi.A ty sobie sprobuj wyprodukować żywnośc na trotuarach Wrocławia,gdyby nie wieś z głodu byś umarł.Szacunku trochę.mieszczuchu popaprany.Wielu z nas małych miast i wsi jest o wiele lepszymi studentami niz Wy WIELCY WROCŁAWIANIE,

sucho (gość)

Co się z wami dzieje, ludzie? Co to za prymitywne podejście i dyskryminacja? Spadacie poziomem "wypowiedzi" poniżej zera, naprawdę. Wypowiedzi typu "won, wiocho" blabla są tak żałosne, że aż boli mnie to jako Polkę i studentkę.

YOli (gość)

"Koleżanka" co się żali w wymienionym artykule na pewno nie była na spotkaniu z panem prorektorem i kierownikiem domów studenckich!
Policjanci nie mają się wprowadzać w kwietniu ale dopiero jak akademik będzie pusty!- Nikt nie będzie mieszkał z żadnym policjantem!
A najważniejsze- tylko jeden wydział został zobligowany do opuszczenia "akademików" przed 31 maja- reszta pod warunkiem, że osoby z wydziału elektroniki się wyprowadzą ma "zapewnione" miejsca w innych akademikach!!!
a pani kierownik t-19 mówiła prze kwaterowaniu jaka jest sytuacja- do 31maja miejsca trzeba zwolnić- mieszkam w t-19 a przeprowadzić mi się każą do t-15/16/17/18 to raptem 100 metrów! Jeśli "Koleżanka" ma problem- ja jej pomogę się przeprowadzić:P niech tylko przestanie robić zamieszanie.
Ludzie NIEDOINFORMOWANI- nie siejcie zamętu!!!

ktoś (gość)

"Wrocławianie" którzy wypisują komentarze typu "studenci - wypi..dalać" albo "WY......LAJ na WIOCHĘ DO SIEBIE" popisują się szeroką wiedzą na temat funkcjonowania Wrocławia. Poza tym mogę sobie studiować gdzie mi się podoba bo mam takie prawo. Taka zawiść, że "wielcy mieszczanie" nie mogą się dostać na studia bo są od nich lepsi czy o co tutaj chodzi?

Co do akademików no trudno, na pewno na siłę ich nie wyrzucą ale chyba zdawali sobie sprawę, że tak będzie bo Euro jest niezależne od tego i uczelnia nic więcej zrobić nie może.

michal (gość)

Nie wiem czy jest sens tłumaczyć moje podejście dla przyjezdnych studentów. Ale spróbuję. My rodowici wocławianie od wielu lat płacimy tu podatki i to za nasze pieniądze jest utrzymywana miejska infrakruktura z której przyjezdni studenci tak chętnie korzystają. I tak napradę o to chodzi. Możnaby napisać że studenci ze wsi to tacy pasażerowie na gapę, na koszt wrocławskiego podatnika. Jakoś nikt sie nie kwapi z meldunkiem w mieście, żeby tu płacić podatki. A rodzice też płacą podetek rolny czy inny do swojego wójta. I nie mówicie że nikt was nie chce zameldować, bo nam to mieszkania to może za darmo dają.
Tak jak napisałem - wrocławskiej społeczności n euro potrzebni są policjani, a nie przyjednic studenci.

Mieszkanie (gość)

http://wroclaw.gumtree.pl/c-Nieruchomosci-pokoj-pokoje-wynajme-Miejsce-w-pokoju-dla-studenta-Grunwald-W0QQAdIdZ366837045

hellypton (gość)

związane z wynajęciem pokoju/mieszkania. To wina PWr, że wywala się z akademika studentów na bruk, więc skoro tak postępuje, niech ponosi koszty.

wroclawianin (gość) (michal)

widocznie taki czlowiek ze wsi o wiele lepiej sie uczy, niz licealista z wroclawia, skoro "zajmuje" jemu miejsce na uczelni. jak dobrze wiemy, wyniki z matur mowia o przyjeciu na studia. poza tym segregowanie ludzi za tych z miasta i ze wsi swiadczy wylacznie o duzej inteligencji.

Marta (gość)

Niestety na akademikach też chcą zarobić i tyle. Ja rozumiem policjanci będą potrzebni. Nie wspomina się tu o tym, że umowy studenci podpisali do końca czerwca i teraz stanęli przed faktem dokonanym. Działania uczelni względem wyrzucenia studentów są więc bezprawne Dobra wiadomość jest taka, że Ci , którzy się wyniosą w czerwcu, będą mogli przesunąć sobie sesję na lipiec. Nie mniej tak się tego nie załatwia. Przykre wrażenie obojętności władz uczelni wobec studenta niestety powoduje niesmak.

sucho (gość)

Jestem studentką PWr i od co najmniej roku trąbiono wszędzie na uczelni, że terminy sesji będą do wyboru dla studentów mieszkających w akademikach -albo w czerwcu jak cała uczelnia, albo w lipcu, już po Euro, żaden problem. Więc może koleżanka mocno zaspała na taką informację, bo Politechnika przygotowała się na Euro i zwolnienie akademików już długi czas.