Na arenie na Pilczycach zacznie się w najbliższych dniach montaż oświetlenia elewacji. Potrwa osiem tygodni.

Zgodnie z zapewnieniami wrocławski stadion ma wyglądać jak "chiński lampion". By tak się stało w najbliższych dniach zaczną się prace montażowe przy iluminacji pilczyckiej areny. Mają się one zakończyć na przełomie marca i kwietnia.

Sprzęt i systemy sterujące iluminacją dostarczy warszawska firma Candelux. Pierwsze dostawy trafią do Wrocławia za trzy tygodnie.

Dlaczego prace te zostaną przeprowadzone tak późno? - Dopiero w ubiegłym tygodniu skończyły się ostateczne ustalenia, jak ma wyglądać oświetlenie elewacji - odpowiada Jan Wawrzyniak, rzecznik budującej arenę spółki Max Bögl. Jak ustalono, stadion świecić będzie na cztery różne sposoby. Choć system sterujący całą elektroniką ma być tak przygotowany, by w przyszłości można było budować również inne scenariusze.

Wiadomo, że lampy oświetlające elewację areny, zostaną zamontowane pod membraną z teflonu i włókna szklanego. Iluminacja obiektu pochłonie około trzech milionów złotych.

ZOBACZ: JAK MIAŁA WYGLĄDAĆ GALERIA, KTÓRA NIE POWSTANIE (WIZUALIZACJE)

Wiadomości

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

A Ja Wam Mówię: Nie (gość) (Chiński Lampionista)

Dodałbym jeszcze: "Zgodnie z zapewnieniami wrocławski stadion ma wyglądać jak "chiński lampion". Czyimi zapewnieniami ? Projektanta, wykonawcy, JNP ? A może po zamontowaniu cała trójka będzie nam wmawiać, że przecież to jest lampion, tylko marudni wrocławianie tego nie widzą...

Chiński Lampionista (gość)

Stadion nie ma wyglądać - jego budowa ma na celu umożliwienie dostępu do korytka łańcuszkowi wykonawców, pośredników, etc. "Czym się zajmuje s-ka Wrocław2012? Nikt nie wie, więc nikt nie będzie pytać."
Dlatego tez nikt tego nie kontroluje - pieniądze "znikają", operator dostaję nagrodę za pół-roczne opóźnienia. UM w ogóle nie wyciąga konsekwencji. Granie na nosie i korytko...

Zgadzam się z Lary'm - co nam po wizualizacjach, jak każdy widzi jak jest... Mieszkam na przeciw stadionu i ten pochmurny widok mam na codzień. Zwróćcię uwagę też, że siatka okalająca stadion miała być "jednolita", tymczasem widać szwy. Ale oczywiście nikt nie poniesie odpowiedzialności.
"A szary jest, bo się brudzi od AOW i rozbudowy ulic. A projektując stadion nie wiedzieliśmy, że tam będzie AOW".
"A opóźnienia ? No cóż, zima była za sroga, a chomik w ciąży...".
"Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy!"

lary (gość)

A moze zamiast "karmic" nas wizualkami, zapytacie wykonawce czy projektanta stadionu o jego wyglad?! Przeciez w rzeczywistosci kompletnie nie przypomina on tego z projektu!!!! Gdzie jest o tym artykul?! Wroclawianie wydali na ten stadion kupe siana i chyba maja prawo wiedziec co poszlo nie tak?! Przeciez to kpina. Kazdy z nas moze sobie namalowac na kartce "ladny projekt". Tylko czy pozniej bedzie mozliwy on w realizacji? Apeluje wiec do dziennikarzy - prosimy o wyjasnienia co do wygladu stadionu!!!!!!!!

mustang (gość)

Skoro nie ma nazwy to jest taka jedna firma i stadion powinien nazywac sie Osram Arena. Juz wygląda jak zgnieciona rolka papieru toaletowego. I tak ladnie odpadaja elementy z gornej krawedzi...

Corven (gość)

a nie ma żadnych-ściany są pionowo w dodatku miał być biały a wyglada gorzej niż ścierka do podłogi. To się nazywa nie dotrzymanie standardów projektu drodzy państwo.I niestety z zewnątrz jest od (po za poznańskim maszkarem) najbrzydszym. Nie można było zdudować ładnej elewacji tak jak w Gdańsku?

mamaleone (gość)

Stadion na Mślicach to skarbonka w pstaci Max Bogel ,a miasto Wrocław płaci i zadłuża mieszkańców na długie długie lata.

Arek (gość)

Max Bogl miał zakończyć budowę stadionu już dawno a końca prac nie widać Za to miasto posyła dodatkowe pieniążki A to 20 a to 30 milionów Zapewne jeszcze będzie jakąś płatność

saavi (gość)

"Iluminacja obiektu pochłonie około trzech milionów złotych." Chyba dużo poprawnień byłoby "...około trzy miliony złotych".

lukz (gość)

A zakończenie na przełomie marca i kwietnia? Długi marzec nam się w tym roku szykuje. Taki "przestępny" ośmiotygodniowy...