W czerwcu obejrzymy więc Rynek zza krat W czerwcu obejrzymy więc Rynek zza krat

W czerwcu obejrzymy więc Rynek zza krat (© fot. Michał Pawlik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad dwa metry ma mieć siatka, która odgrodzi wrocławską strefę kibica od świata. Takie są ustalenia policji i urzędników.

- Przez taki zabieg Rynek zostanie zamieniony w getto - oburza się Andrzej Dobek, szef stowarzyszenia Nasz Rynek, które zrzesza przedsiębiorców z centrum Wrocławia. Urzędnicy obiecywali bowiem restauratorom, że płotek, który ogrodzi strefę kibica stanie, ale będzie miał nieco ponad metr wysokości (a dokładniej 1,2 m).

Przeczytaj: Hotele na Euro drogie, ale pełne


Teraz miasto ustaliło z policją, że Rynek otoczy siatka o metr wyższa niż obiecywano przedsiębiorcom - będzie bowiem wysoka na 2,2 metry. Informację tę potwierdził Artur Falkowski, zastępca dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego policji.

Strefa kibica w Rynku ma działać od 8 czerwca do 1 lipca i pomieści nawet 30 tys. fanów piłki nożnej (gdyby okazało się, że kibice się tam nie zmieszczą, wówczas Wrocław przygotuje drugą podobną strefę na Wyspie Słodowej - jej powstanie uzależnione jest od liczby kibiców, którzy mają zamiar do Wrocławia przyjechać, a szacunkową liczbę urzędnicy powinni poznać w maju - wtedy otrzymają informacje z ambasad i biur podróży - zobacz tekst: Druga strefa kibica na Wyspie Słodowej?).

W strefie kibica w Rynku staną punkty gastronomiczne sponsorów i partnerów Euro oraz miasta gospodarza. Kibiców rozgrzeją też gwiazdy - Brytyjczycy z Duran - Duran, Brathanki czy Ewa Farna (więcej o koncertach TUTAJ).

Co sądzisz o odgradzaniu strefy dwumetrową siatką? Czy to nie zaszkodzi promocji miasta? Czy warto zasłaniać nasz piękny Rynek płotem? A może tak będzie bezpieczniej? Podyskutuj

Zobacz też:
Jak powinna być długość trawy na stadionach Euro 2012?

Wielkie sprzątanie Wrocławia przed Euro 2012

Wiadomości

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gosc (gość)

Miasto urzędników d.ebili pełne,policja już dziś niewydolna. Poczekajmy na komentarze tych co odwiedzą nasze piękne miasto i zobaczą stadion i Rynek.

jaro (gość)

Proponuję bilety dla mieszkańców Wrocławia za pobyt we Wrocławiu w czasie Euro 2012.
po 50 dych dziennie . Będzie szmal ,szmal, szmal !!!!!!..............A 100 dla przyjezdnych z Polski !

Mateusz (gość)

W tym kraju policja DECYDUJE, czy można rozegrać mecz, jak wysoki ma być płot do rynku, czy dopuścić stadion do użytku, policjanci są od chronienia nie od decydowania... to zaczyna być absurdalne...

johnny (gość)

Żałosne. Traktują nas jak małpy w zoo. I niech mi tu nikt nie pisze, o kibolach itp. Skoro sobie z nimi nie radzą, to niech nie zajmują się sprawami które ich przerastają i odejdą. Dlaczego VIP na meczu może popijać wódkę, a zwykły kibic może co dostać mandat za picie piwa w parku?