A-klasa: hit Lotnika z Zenitem na remis, Pogoń zwycięska

Adam Besz
Wicelider z Międzyborza zatrzymał lidera z Twardogóry, a sycowska Pogoń pokonała Burzę Bystrzyca.

Starcie lidera- Lotnika Twardogóra z wiceliderem- Zenitem Międzybórz zakończyło się remisem 2:2. Pierwsza odsłona nie przyniosła bramek. Wynik spotkania otworzył Łukasz Nowak, precyzyjnym strzałem pokonując bramkarza Zenitu. Do remisu doprowadził kwadrans później Zbigniew Sieraczek, który zamienił rzut karny na bramkę, a wcześniej był faulowany w polu karnym.

Pięć minut potem Zenit już prowadził. Tym razem Sieraczek asystował Kajetanowi Grypczyńskiemu, a ten pokonał Karola Starczewskiego. Twardogórzanie jeden punkt uratowali w ostatniej minucie podstawowego czasu gry, kiedy to z jedenastu metrów nie pomylił się Łukasz Nowak.

Zenit: Dumański - Budzowski(60' Rybak), Michalewski, Wołkowski, Galik, Kluziak(63' Witiw), Napieralski(68' Grypczyński), Schubert, Sieraczek, Sitek(43' Plichta), Warkocz.

Pogoń zwycięska
Domowe spotkanie piłkarzy Pogoni Syców przeciwko Burzy Bystrzyca zakończyło się zwycięstwem 3:1 podopiecznych Grzegorza Rośka. Sycowianie już od dziesiątej minuty prowadzili 1:0 po bramce Grzegorza Łosiaka, asystę przy golu zanotował Radosław Gałka. Dwadzieścia pięć minut później Marcin Garbiec podwyższył rezultat spotkania.

Jeszcze przed przerwą zespół prowadzony przez Grzegorza Rośka strzelił trzeciego gola. Autorem tego trafienia okazał się Radosław Gałka, który wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Dembnego. Po zmianie stron gości stać było tylko na honorową bramkę, a gospodarze wciąż atakowali i byli blisko zdobycia kolejnego gola, lecz wprowadzony na boisku Jan Niwa trafił w słupek. W kolejnym meczu Pogoń w derbach zagra z Zenitem.

Pogoń: Mierzwa - Traler, Jankiewicz, Dembny(89' Filipiak), Łosiak(77' Kicol), Gałka, Górny, Kaśkos, Garbiec(70' Nowacki), Litwa(70' Niwa), Słupianek.