A-klasa: Zenit liderem, przełamanie Pogoni

Adam BeszZaktualizowano
Miniona kolejka w A-klasie bardzo udana dla Zenitu Międzybórz oraz Pogoni Syców.

Międzyborzanie przed własną publicznością pokonali 3:2 PiastaNadolice i dzięki porażce Lotnika Twardogóry wskoczyli na fotel lidera. Duża w tym zasługa Jakuba Budzowskiego, który dwa razy wpisał się na listę strzelców oraz Łukasza Galika, autora jednego trafienia. W następnej kolejce Zenit zagra z MKS-em Siechnice. Jak długo Zenit będzie przewodził stawce?

Zenit: Dumański - Budzowski, Grypczyński(60' Napieralski), Michalewski, Wołkowski, Galik, Kluziak, Płoch(90' Mondzelewski), Sieraczek, Sitek(53' Schubert), Warkocz.

Przełamanie Pogoni
Pierwszego zwycięstwa w obecnym sezonie doczekali się piłkarze Pogoni Syców, którzy na wyjeździe pokonali 3:1 Błękitnych Siedlce. Wszystkie cztery bramki padły dopiero po regulaminowej przerwie. W 54 minucie wynik otworzył Kamil Miś, jedenaście minut później podwyższył Marcin Grabiec, a sto dwadzieścia sekund potem znów sposób na pokonanie bramkarza gospodarzy znalazł Miś, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu.

Na kwadrans przed końcem jeden z graczy Błękitnych pokonał Damiana Mierzwę, ale było to zbyt mało na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Teraz rywalem podopiecznych Grzegorza Rośka będzie Sokół II Marcinkowice.

Pogoń: Mierzwa - Kociński(66' Kicol), Dembny, Gałka, Górny, Kaśkos, Filipiak, Litwa, Miś(89' Jarczak), Niwa, Słupianek.