A-klasa: Zenit wygrywa i jest liderem, kontrowersyjny mecz i remis Pogoni

Adam Besz
W A-klasie rozegraną ostatnią kolejkę rundy jesiennej. Najwięcej powodów do radości ma Zenit Międzybórz.

Międzyborzanie na wyjeździe mierzyli się z Burzą Bystrzyca i zwyciężyli 5:1. Ta wygrana pozwoliła Zenitowi spędzić zimę na fotelu lidera. Wynik otworzył Mikołaj Plichta, a chwilę później Zbigniew Sieraczek trafił drugą bramkę dla Zenitu. Po zmianie stron kontakt złapali gospodarze, ale ostatni kwadrans to kolejna bramka Sieraczaka oraz trafienia Mondzelewskiego i Budzowskiego.

Zenit: Dumański - Budzowski, Wołkowski, Galik, Gawin(70' Witiw), Kluziak(90' Gaik), Mondzelewski, Plichta(88' Kubot), Sieraczek, Sitek, Warkocz.

Punkt na koniec
Piłkarze Pogoni Syców mierzyli się na własnym obiekcie z Długołęką 2000 i musieli podzielić się punktami z rywalami. Strzelanie rozpoczęli gospodarze, którzy w 35 minucie za sprawą Witolda Poręby wyszli na prowadzenie. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy przyszło wyrównanie i czerwona kartka dla Radosława Gałki.

Po zmianie stron Pogoń grała w dziewiątkę, bo z boiska został wyrzucony Kacper Dunajski. Na kwadrans przed końcem goście wykorzystali przewagę, wychodząc na prowadzenie po rzucie rożnym. W doliczonym czasie gry remis dla sycowian uratował Paweł Jankiewicz po rzucie rożnym.

Pogoń: Mierzwa - Traler, Poręba, Jankiewicz, Dembny, Łosiak(46' Kociński, 75' Nowacki), Gałka, Górny, Dunajski, Kaśkos, Garbiec(75' Miś).