A-klasa: Zenit z tarczą, Pogoń na tarczy

Adam Besz
Po dwóch kolejkach w A-klasie Zenit Międzybórz ma dwie wygrane na koncie. Z kolei sycowska Pogoń dwie porażki.

Międzyborzanie cieszyli się z derbowego zwycięstwa 3:1 nad Dębem Dobroszyce. Początek spotkania należał jednak do gości. Po pięciu minutach gry prowadzenie dobroszyczanom dał Wojciech Zalewski. Kolejne minuty to jednak strzelecki popis międzyborzan. W 29 minucie był remis po trafieniu Sylwestra Płocha. Dwie minuty po wznowieniu drugiej odsłony Płoch miał na koncie drugie trafienie. Wynik spotkania w 78 minucie ustalił Jakub Budzowski. Kolejnym rywalem Zenitu będzie Widawa Bierutów.

Zenit: Kubot - Michalewski(80' Wirth), Rybak(86' Sitek), Witiw(53' Budzowski), Wołkowski, Galik, Kluziak(87' Plichta), Napieralski(90' Mondzelewski), Płoch, Schubert, Sieraczek.

Znów bez punktów
W pokonanym polu tę kolejkę zakończyła Pogoń Syców, która w pechowych okolicznościach, po bramce straconej w 89 minucie uległa 0:1 Piastowi Nadolice. - Mecz był bardzo wyrównany. Można odnieść wrażenie. że z upływem czasu nasz zespół grał pewniej i lepiej od przeciwnik, niestety strata w środku pola i błąd indywidualny naszego zawodnika w końcówce meczu zdecydował, że przegrywamy to spotkanie. Walczymy dalej, nie poddajemy się i już teraz koncentrujemy się na Pucharze Polski - relacjonuje trener Grzegorz Rosiek.

Pogoń: Szczot, Litwa(54' Nowacki), Dunajski, Górny, Kaśkos, Poręba, Gałka, Dembny, Filipiak(67' Kociński), Traler, Łosiak(85' Balcer).