A-klasa: Zenit znów zwycięski, Pogoń wciąż bez punktów

Adam Besz
W czwartej kolejce A-klasy ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy Zenitu Międzybórz. Wciąż na ligowe punkty w obecnym sezonie czekają piłkarze Pogoni Syców.

Zespół z Międzyborza w minionej kolejce mierzył się z Długołęką 2000 i po zakończeniu tego pojedynku mógł cieszyć się z wygranej 2:1. Międzyborzanie objęli prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania. Bramkarza gości pokonał Mikołaj Plichta.

Dwadzieścia minut później prowadzenie podwyższył Jakub Budzowski, jak się później okazało ta bramka dała trzy punkty Zenitowi. Po zmianie stron Dawida Domańskiego pokonał jeden z graczy Błękitnych, lecz to było za mało na dobrze dysponowanych tego dnia graczy Zenitu. Kolejnym rywalem podopiecznych Sławomira Ulkowskiego będzie Dolomit Chwałowice.

Zenit: Domański - Budzowski, Michalewski, Galik, Kluziak(83’ Wirth), Mondzelewski(46’ Grypczyński), Plichta(72’ K.Sieraczek), Schubert, Z.Sieraczek, Sitek, Warkocz.

Wciąż na ligowe punkty muszą poczekać zawodnicy Pogoni Syców, którzy w minioną niedzielę zostali rozbici przez Wratislavię Wrocław. Wrocławianie zwyciężyli aż 9:0. Dla podopiecznych Grzegorza Rośka to czwarta porażka w czterech meczach obecnego sezonu. W następnej kolejce przeciwnikiem sycowian będzie lider- Lotnik Twardogóra.

- Bez kilku podstawowych zawodników rywal okazał się za silny i rozgromił nasz zespół. Dodatkowo 50 minucie nasz bramkarz otrzymuje czerwoną kartkę - podsumował spotkanie trener Grzegorz Rosiek.

Pogoń: Szczot - Balcer, Demny(82’ Zapolny), Filipiak, Gałka, Jarczak(66’ Mierzwa), Kaśkos, Niwa, Nowacki, Poręba, Traler(46’ Kicol).