B-klasa: bez punktów tylko Dziadowa Kłoda

Adam BeszZaktualizowano
W B-klasie miniona niedziela nie po myśli tylko GKS-u Dziadowej Kłody. Reszta naszych zespołów zainkasowała trzy punkty.

Lider zwyciężył
Widawa Stradomia przewodzi w grupie III. Kolejne trzy punkty piłkarze ze Stradomi zgarnęli po wyjazdowej wygranej 3:0 z Płomieniem Krośnice. W ostatnie piętnaście minut spotkania bramki zdobyli Tomasz Domagała, Kamil Zadworny oraz Szymon Surma. Ten pierwszy tuż przed końcem meczu wyleciał z boiska.

Wicelider też na plus
Będący na drugiej pozycji w tej samej grupie Grom Szczodrów przed własną publicznością pokonał 2:1 Olimpię Bukowinkę. Bohaterem szczodrowian został Marcin Kogut, który dwukrotnie w tym pojedynku znalazł sposób na pokonanie bramkarza gości.

Komorów też z wygraną
Udał się wyjazd zawodnikom Komorowa do Łaz Wielkich, ponieważ odnieśli zwycięstwo 5:2. Zespół z Komorowa prowadził już od piątej minuty po bramce Damiana Zielińskiego. Ten sam zawodnik w późniejszym czasie wpisał się jeszcze raz na listę strzelców. Ponadto bramkarza gospodarzy pokonali Kamil Grzesik, który strzelił dwa gole oraz Adam Radomski.

Dziadowa Kłoda tym razem w pokonanym polu
Z porażką pogodzić musieli się gracze GKS-u Dziadowa Kłoda, którzy w wyjazdowym meczu ulegli 2:5 Błękitnym Krzeczyn. W ekipie z Dziadowej Kłody bramki strzelili Tomasz Lemiech i Krystian Potoniec, a także niefortunnie piłkę do własnej siatki skierował jeden z graczy Błękitnych.

Młodzi piłkarze "dokończyli" mistrzostwa Polski z 1939 r.