Bartosz Piszczorowicz podwójnym mistrzem Polski w pływaniu!

Mariusz Kurzajczyk
Bartosz Piszczorowicz z trzema medalami MP
Bartosz Piszczorowicz z trzema medalami MP Izabela Piszczorowicz
Kaliski pływak Bartosz Piszczorowicz zdobył dwa złote i jeden brązowy medal mistrzostw Polski juniorów 17-18-letnich. Jego koledzy z KKS Włókniarz 1925 Kalisz kilka razy rywalizowali w finałach A imprezy.

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 letnich trwały od piątku do niedzieli w Lublinie. Ekipa trenera Dominika Grudzińskiego jechała walczyć o udział w finałach A, zaś Bartosz Piszczorowicz miał walczyć o medale w stylu dowolnym. Już pierwszego dnia mistrzostw 17-latek zdobył dwa krążki: złoty na 200 oraz brązowy na 50 m, przy czym od tytułu mistrzowskiego dzieliło go zaledwie 0,03 sekundy!

W finałach A znaleźli się jego dwaj klubowi koledzy - Michał Mikołajczyk był 6. na 50 m stylem klasycznym, a Marco Cecere 7. na 200 m stylem grzbietowym. Z kolei Bartek Kubiak zajął 18. miejsce na 400 m stylem zmiennym.

W sobotę Bartosz Piszczorowicz był czwarty na 50 m stylem motylkowym, a Marco Cecere 14. na 50 m grzbietowym. Kolejny medal i to najcenniejszy miał być w niedzielę i tak się stało.

Bartosz Piszczorowicz wygrał w finale A na 100 m dowolnym, przy czym na półmetku był drugi, ale fantastycznie finiszował. Tym samym zdobył swój drugi na tej imprezie tytuł mistrzowski. Znakomicie spisali się pozostali kaliszanie: Marco Cecere zajął siódme miejsce na 100 m grzbietem, Michał Mikołajczyk ósme na 100 m klasykiem, a Natalia Kit 19. na 100 m dowolnym.

Po zawodach z drugiego złota i świetnego występu byli szczęśliwi rodzice Izabela i Robert Piszczorowiczowie, a także szkoleniowiec.
- Nie ukrywam, że był to pierwszy atak na rekord Polski na 100 m i na razie się nie udało - _powiedział nam trener Grudziński. - _W eliminacjach mógł być rekord, ale Bartek zwolnił, bo był pewny awansu. W finale za wolno zaczął. Tym niemniej jestem bardzo zadowolony z tego, że wytrzymał presję, no i z występów całej ekipy, bo naprawdę spisali się znakomicie.