Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Browar Pinta w Beskidach znajdzie się w 2018 roku

KLM
Browar PINTA, pierwszy producent piw rzemieślniczych w Polsce, ogłosił, że wybuduje własny browar w Beskidach. Taki znajdzie się w 2018 roku przy drodze z Bielska-Białej do Cieszyna.

Dotychczas PINTA warzyła swoje piwa w browarach w Zawierciu i w Zarzeczu. Nowy browar ma być nie tylko miejscem produkcji, ale domem PINTY, otwartym dla miłośników piw rzemieślniczych i zainteresowanych historią piwnej rewolucji w Polsce. Takie informacje zostały ogłoszone przez przedstawicieli browary przy okazji świętowania 5. rocznicy jego działalności.

Prace budowlane rozpoczną się na wiosnę przyszłego 2017 r. Browar powstanie w Beskidach, przy drodze z Bielska-Białej w kierunku granicy z Czechami. Warzelnia i zbiorniki zostaną wyprodukowane w Niemczech. Otwarcie planowane jest na połowę 2018 roku.

- Dzięki browarowi, PINTA osiągnie zdolność produkcyjną 15 tys. hektolitrów z możliwością rozbudowy do 50 tysięcy hektolitrów rocznie. Będzie to także miejsce pracy dla kilkudziesięciu osób, kochających prawdziwe piwo rzemieślnicze - podkreślają przedstawiciele browaru.

Browar został zaprojektowany przez warszawskie biuro Baza Architekci. Jego wygląd ma symbolizować zamiłowanie piwowarów z PINTY do podróży, które bardzo często wpływają na ofertę browaru. Piwo uwarzone wspólnie z browarem z Japonii, czy chmiele z USA lub Nowej Zelandii, płyną do Polski w takich kontenerach, jakimi wyłożony będzie front browaru.

Browar ma być miejscem imprez, szkoleń piwowarów i degustacji piw rzemieślniczych. Właściciele planują również zapraszać do browaru piwowarów z zagranicy, by wspólnie warzyć kolejne piwa i dalej promować polski kraft za granicą.

Środki własne właścicieli PINTY przeznaczone na tę budowę zostaną wsparte funduszami od inwestorów i leasingiem. W lipcu br. została podpisana umowa inwestycyjna, na mocy której część udziałów PINTY obejmie spółka należąca do Cedrica Gendaja, założyciela i szefa firmy Smak Piwa, reprezentującej w Polsce kilka kultowych browarów rzemieślniczych z USA, Danii i Belgii. W ten sposób firmy połączą swoje doświadczenie, wiedzę i pasję do prawdziwego piwa rzemieślniczego. Wartość szacunkowa inwestycji to 12 mln PLN.

Browar PINTA jest inicjatorem piwnej rewolucji w Polsce – pierwsze piwo rzemieślnicze Atak Chmielu trafiło na rynek w marcu 2011 roku. W ciągu 5 lat PINTA uwarzyła 77 różnych piw. W stałej ofercie są: Atak Chmielu, Modern Drinking, Pierwsza Pomoc, Viva la Wita, A ja pale ale i Hoplaaga. Co roku na rynek trafia ponad 10 nowości. W 2015 roku PINTA uwarzyła 13 tys. hektolitrów piwa, co stanowiło ok. 10% rynku piw rzemieślniczych w Polsce.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto