Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co nowego w sycowskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. III Tysiąclecia?

Beata Hadas

W roku szkolnym 2019/2020 do placówki uczęszczać będzie 523 uczniów – poinformowała nas pani dyrektor. W szkole funkcjonować będą 23 oddziały klasowe oraz zespól edukacyjno-terapeutyczny dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Organizowane są zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze dla dziecka z upośledzeniem w stopniu głębokim, a także zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju.
Szkoła zapewnia opiekę pedagoga, psychologa, logopedy, neurologopedy oraz pedagogów specjalnych, w tym fizjoterapeuty, terapeuty integracji sensorycznej. Posiada wyposażone pracownie: przyrodniczą (fizyka, chemia), przyrodniczą (biologia, przyroda), geograficzną, językową (Mentor PC), matematyczną, 2 sale informatyczne dla klas I-III i klas IV-VIII, certyfikowane Studio Lego Education, salę integracji sensorycznej, gabinet logopedy. Korytarze, szatnie, jak i otoczenie szkoły jest odnowione, w bardzo nowoczesnym stylu, przyjazne dla uczniów. W szkole funkcjonuje świetlica czynna w godz. 6.45-16.15 oraz stołówka szkolna.

Podczas wakacji letnich prowadzone były następujące prace: remont kuchni i stołówki szkolnej w ramach programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”, a koszt remontu wyniósł 100 944,78 zł (w tym dofinansowanie – 80 000 zł), remont sali do terapii i integracji sensorycznej, prace wykonane przez sponsora, malowanie gabinetu higienistki szkolnej - prace wykonane przez pracownika szkoły, bieżąca naprawa i konserwacja sprzętów. Nowy rok szkolny powitało 52 uczniów – w kl Ia – 26 uczniów, w której wychowawcą jest pani Beata Janiszyn i w Ib 26 uczniów – wychowawcą jest pani Elżbieta Wójcik.

Tradycyjnie od 10 lat, w pierwszym dniu nauki odbywa się pasowanie na ucznia w obecności rodziców oraz dyrektorów i wychowawców przedszkoli, którzy towarzyszą swoim podopiecznym w tym ważnym dniu. Życzenia pierwszakom składały 2 września panie dyrektor Joanna Nowak oraz Jolanta Rzemyk. Apel wraz z częścią artystyczną przygotowany został przez Beatę Janiszyn i Elżbietę Wójcik, a piękną dekorację wykonała pani Bożena Malinowska (brzozy to inicjatywa pani Beaty Janiszyn).

Burmistrz Dariusz Maniak powiedział, że będzie trzymał kciuki, by dbałość o demokrację i szacunek do samego siebie w szkole funkcjonowały. Dodał, że zależało mu na tym, by prowadzenie placówki kontynuowała pani JolantaTrela. Dodał, że nie było innego wyjścia.

W tym roku do grona pedagogicznego dołączą nauczyciele: Dominika Jarosz – religia, Paulina Dziębor – chemia, Zbigniew Filipiak – historia. Etat uzupełniać będą w jedynce: Anna Hryniewiecka – język niemiecki, Agata Grzesiak – język polski.

Jakie projekty szkoła będzie realizować?
– Kontynuować będziemy projekt : „Akademia jutra” realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 – poinformowała dyrektor Jolanta Trela.
– Projekt realizowany jest w okresie 01.08.2018 – 30.06.2020. Wartość projektu to 412 138,00 zł. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji uczniów w zakresie umiejętności matematyczno – przyrodniczych i językowych , ukształtowanie właściwych postaw kreatywności i samodzielności oraz zwiększenie umiejętności niezbędnych na rynku pracy .

Uczniowie rozwijają swoje umiejętności w sposób interaktywny , uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych , m.in. we Wrocławskim Centrum Edukacyjnym, w Parku Technologicznym, w Hydropolis. Wezmą udział w obozach językowych i społecznych w ramach programu „ EuroWeek- szkoła Liderów”.
Realizowane są zajęcia pozalekcyjne zarówno rozwijające zainteresowania, jak i wyrównujące dysproporcje edukacyjne, aby dać szansę każdemu uczniowi na rozwój na miarę jego możliwości

i potrzeb. Zapewniono wsparcie uczniom niepełnosprawnym. Ogółem w ramach projektu zrealizowanych będzie 3025 godzin zajęć pozalekcyjnych.

Bogato doposażone zostaną pracownie przedmiotowe.

– Jak co roku realizować będziemy projekt współfinansowany ze środków PFRON (wartość projektu 12 400,00 zł) „Spotkania wśród przyjaciół” kierowany do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną – dodała pani dyrektor. – W ramach projektu organizowane są m.in. zajęcia hipoterapii, dogoterapii oraz wyjazdy na basen.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto