18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Czwarty festyn parafialny w Stradomi Wierzchniej

Beata Samulska
Po raz czwarty rada parafialna z księdzem Robertem Wardęckim zorganizowała festyn parafialny na rzecz kościołów w Stradomi Wierzchniej i Gaszowicach. Dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji. Zdjęcia: Justyna Księżyk

Organizatorem imprezy były rady parafialne kościołów w Stradomi i Gaszowicach z księdzem proboszczem Robertem Wardęckim na czele. Każdego dnia przyszło około 300 osób. Wszyscy bawili się doskonale, pogoda jak najbardziej dopisała.
W czasie festynu można było zakupić cegiełkę na rzecz kościołów w Stradomi i Gaszowicach. Pod każdą cegiełką kryła się nagroda rzeczowa. Wieczorem można było wygrać cenne przedmioty ufundowane przez sponsorów. Mieszkańcy wsi przygotowali również coś dla ciała. Można było napić się herbaty, kawy oraz różnego rodzaju napojów, ale również skosztować ciast domowego wypieku, bigosu, chleba ze smalcem, ogórków i kiełbasy z grilla. Nie mogło również zabraknąć popularnych hamburgerów, zapiekanek, waty cukrowej, frytek i popcornu.
Atrakcjami dla dzieci były trampoliny, malowanie twarzy oraz malowanie laurek na Dzień Ojca.
Pierwszego dnia festynu na scenie mogliśmy zobaczyć Zawadiaków Romana Ćwiękały, Wandę Kaszycę z zespołem dziecięcym ze Stradomi oraz kabaret Misz-Masz Klaudii Zadwornej. Można było również obejrzeć pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stradomi, która cięła metal nowoczesnymi sprzętami. Odbył się również konkurs na ministranta, w którym udział wzięli: Norbert Warszawski, Filip Koniarski, Paulina Skorupa i Karolina Witkowska. Zawodnicy zmagali się ze sobą w konkurencjach wymyślonych przez organizatorów. Po podsumowaniu stwierdzono, że każdy z kandydatów wygrał i mógł zostać ministrantem. Otrzymali oni również nagrody i dyplomy. Do dalszej zabawy przygrywał zespół Koko-Band.
W niedzielę na scenie zagościł zespół z Wyszogrodu. Wystąpiły również Wanda Kaszycy z dziećmi Zuzią i Kornelia Fryt, Oliwią Kamińską, Monika Ramus ze Stradomi oraz Wioletta Wojtkiewicz. Zorganizowany był również „mikrofon dla wszystkich”, w ktorym wystąpiły: Sandra Justyniarska, Majka Miedzińska, Zuza i Kornelia Fryt oraz Oliwia Kamińska. Mile zaskoczyli wszystkich strażacy, którzy przygotowali pokaz działania szybkiego natarcia oraz działka wodno-pianowego.
Odbył się także konkurs tańca. Każde z dzieci dostało nagrodę rzeczową. W konkursie dla dorosłych było do wygrania brandy 5-gwiazdkowe, które wygrali Wioletta Wojtkiewicz oraz Bartosz Węglarz.
Gośćmi specjalnymi byli: burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Kapica, przewodniczący Rady Miejskiej Bolesław Moniuszko, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Lentka, radny Zdzisław Bednarek, radny Stanisław Biernacki, radny Zenon Staniewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Stradomi Anna Kamińska z gronem pedagogicznym, radny Wiesław Kapica oraz sołtysi z parafii w Stradomi Jerzy Piotrowski i Marian Lempert.
Sponsorzy i podziękowania
Sponsorzy, ofiarodawcy a jednocześnie przez sam fakt poparcia i wsparcia imprezy – także organizatorzy przedsięwzięcia: radny Wiesław Kapica z rodz. sołtys Marian Lempert z rodziną, Urząd Miasta i Gminy Syców, wiceprzewodniczący Rady M. i Gminy Syców – Krzysztof Lentka, Pani Teresa Ratajska, sołtys Jerzy Piotrowski z rodziną, OSP Stradomia W., Kierownik POLO Marketu z Sycowa, Kierownik Selgros – Długołęka, Pan Tadeusz Omiecina, Firma z Osieka, Krzysztof Cegła, Żurawa Witold, Ilona i Jola Kapica, Wiesława i Jan Napruszewscy, ArJen, Tomi – meble, Sylwia i Tomasz Białek, Viraż – Szkoła jazdy z Sycowa, Firma Szaron, Firma Warczak, Grzegorz Dłubak, Kuźnik Sławomir, SOLTRANS Stradomia, Moroszczuk – Stradomia, Pan Wiktor Dawidzik, Pani Aneta Kucharska, Grzegorz Mielcarek, Rosiek&Rosiek, Józef Kokott, Hurtex z Oleśnicy, Państwo Ślak, Piekarnia Rafał i Zbigniew Powąska, Aneta Gołyźniak, Piekarnia Olek – Bralin, Powroźnik Andrzej, Kowalski Józef i Wioletta, Kowalski Piotr i Ania, Kłodnicki Daniel, Domagała Eugeniusz, Dylewski Edward, Bartkowiak Włodzimierz i Grzegorz, Michał Krzak, Babło Stanisław, Janik Stanisław, Kuczyński Krzysztof, WIMPEL, CYTRYNKA, Stróżyk Zbigniew – CHEMAL, Dobra Widawa, Bank Spółdzielczy z Oleśnicy, Piekarnia Staniewicz – Wiśniewski, Piekarnia Noczyński Tomasz, Piekarnia – Zbigniew Buła, Hoffman – Pławucki, Weronika i Tomasz Adamus, Magdalena Wieczorek, Joanna Wieczerzak, Kamila Stencel, Bąk Joanna, Kaleta Witold z rodz., Lila Łata, Ismena i Dariusz Pawlak, Monika Pieprz, Agnieszka Sypniewska, Grzegorz Caban.

Serdeczne podziękowania:
Wszystkim za upieczone ciasto, wszystkim obsługującym stoiska gastronomiczne i inne, a więc mieszkańcom Stradomi i Gaszowic, OSP – Stradomia za wielką pomoc na ręce Komendanta Mariusza Popielskiego i Prezesa Pawła Wielocha, konferansjerce – Wiesławie Napruszewskiej, Zespołowi KOKO-BAND, D.J. Bartkowi Sztuce, Zespołowi: Zawadiacy i z Wyszogrodu, Kabaretowi Misz – Masz, P. Wandzie Kaszyca z dziećmi i młodzieżą, Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom ze Szkoły Podstawowej ze Stradomi, Kasi Napruszewskiej, Robertowi Staś, Monice Ramus, Łukaszowi Warszawskiemu, Wioletcie Wojtkiewicz, gorące podziękowania rodzinom: Gancarek, Lebek, Goska, Biernaccy, wszystkim którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniach i samym festynie, ludziom o sercach wrażliwych i chcących zrażać innych miłością, wrażliwością i troską o nasze Kościoły w Stradomi i Gaszowicach. Dziękuję za obecność i życzliwość Justynie Księżyk z Gazety Sycowskiej.

Meszki bolimuszki utrapieniem wakacji

Wideo

Dodaj ogłoszenie