Egzaminy gimnazjalne 2017. Kiedy i jak sprawdzić wyniki?

Beata Samulska
Już niedługo, bo 16 czerwca, Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje wyniki tegorocznych egzaminów gimnazjalnych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z egzaminów w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie i Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Międzyborzu. Zdjęcia ©Beata Samulska

Gimnazjaliści rozpoczęli zdawanie testu kończącego naukę na tym etapie w dniu 19 kwietnia. Na pierwszy ogień poszła historia i WOS, w dalszej kolejności język polski. Te dwa egzaminy składały się na część humanistyczną.
Kolejny egzamin w części matematyczno-przyrodniczej odbył się 20 kwietnia, a 21 kwietnia - egzamin z języka obcego nowożytnego.

Powtórka egzaminu gimnazjalnego dla poprawy wyniku nie jest możliwa. To, jak poszedł egzamin i jaki będzie jego wynik, zadecyduje o przyjęciu ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017 w internecie pojawią się 16 czerwca. Dostępne będą na stronach internetowych poszczególnych OKE tuż po północy. Aby je sprawdzić, należy:
- wejść na stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej lub bezpośrednio w sieci wyszukać "panel ucznia" w odpowiedniej OKE - np. wpisując w wyszukiwarkę "OKE Wrocław panel ucznia"
- po wejściu na stronę pojawi się prośba o podanie loginu i hasła - login to numer PESEL, natomiast hasło każdy z uczniów otrzymał w szkole - w przypadku zgubienia hasła należy zwrócić się do szkoły po nowe
- po wpisaniu potrzebnych danych uzyskamy dostęp do wyników egzaminu gimnazjalnego 2017 online.

Ci, którzy nie będą sprawdzać wyników w sieci, mogą to zrobić od godziny 10.00 16 czerwca w szkole.
Wyniki i zaświadczenia o zdanym egzaminie zostaną przekazane do szkół 23 czerwca.

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 160 uczniów z sześciu klas trzecich. Egzaminy przeprowadzono w dniach 19-21 kwietnia. Każdego dnia egzamin składał się z dwóch części – pierwsza rozpoczynała się o godz. 9 (trwała 60 minut), druga o 11 (trwała 90 minut w 1. i 2. dniu oraz 60 w 3. dniu). W środę 19 kwietnia, w pierwszym dniu egzaminu, uczniowie rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie (były to zadania zamknięte), a następnie z języka polskiego (zadania zamknięte i zadania otwarte). 20 kwietnia, w czwartek, o godz. 9 uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu z przedmiotów przyrodniczych, a następnie matematyki. 21 kwietnia – w piątek – odbył się egzamin z języka obcego nowożytnego (1. część – poziom podstawowy, 2. część – rozszerzenie). Do egzaminu z języka angielskiego przystąpiło 96 uczniów na poziomie podstawowym oraz 77 uczniów na poziom rozszerzonym. Do egzaminu z języka niemieckiego przystąpiło 64 uczniów na poziomie podstawowym oraz 57 uczniów na poziomie rozszerzonym.

W Gimnazjum Samorządowym im. Polskich Noblistów w Międzyborzu do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 69 uczniów. W pierwszym dniu – 19 kwietnia uczniowie pisali część humanistyczną – o godz. 9 – historię i WOS a o 11 – język polski. Kolejny dzień – 20 kwietnia – to część matematyczno-przyrodnicz, o godz. 9 – przedmioty przyrodnicze (biologia, chemia, fizyka i geografia) a o godz. 11 – matematyka. W piątek 21 kwietnia gimnazjaliści zmagali się z zadaniami z języka obcego nowożytnego. Język niemiecki wybrało 15 uczniów gimnazjum, pozostali (54 uczniów) pisali egzamin z języka angielskiego. Najpierw uczniowie napisali poziom podstawowy testów, a o godz. 11 przystąpili do testu na poziomie rozszerzonym.

Powrót do szkół w reżimie sanitarnym

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie