Grabowno W.: Spotkanie z Iwoną Podlasińską

Halina Konarzewska
Archiwum
„Kiedy odwiedza nas Pani Złość...to dobrze, czy źle?” - taki był tytuł spotkania z pedagog Iwona Podlasińską, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Grabownie Wielkim 2.

Z inicjatywą zorganizowania pogadanki pedagogicznej wyszła bibliotekarka z grabowiańskiej filii bibliotecznej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy V i VI. Zajęcia prowadzone w formie warsztatów, zobowiązywały młodych ludzi do czynnego w nich udziału. Młodzież poznała dwa opowiadania na temat emocji, jedno dotyczyło ciągle denerwującego się chłopca, który za radą ojca, gdy się zezłościł, wbijał w płot gwóźdź. Doszedł do 37 wbitych w deskę jednego dnia. Nastał jednak okres, kiedy chłopiec opanował złe emocje, wtedy ojciec kazał wyciągać gwoździe. Kiedy to uczynił, ojciec powiedział: „Dobrze czynisz synu, ale zobacz jakie zostały dziury po gwoździach. Rana słowna tak boli jak fizyczna”.
Na zakończenie spotkania uczniowie bardzo serdecznie podziękowali Iwonie Podlasińskiej za przekazanie tak potrzebnych w okresie dojrzewania mądrych przykładów, wręczyli bukiet kwiatów i własnoręcznie wykonany jesienny obraz.

Ziemia polskich rolników warta miliony

Wideo

Dodaj ogłoszenie