Grali juniorzy starsi Pogoni Syców

Dawid Samulski
Po bramkach Snopka i Makowczyńskiego juniorzy starsi Pogoni Syców wygrali u siebie ze Żmigrodem.

5.04.2014
Pogoń Syców - Piast Żmigród 2:0 (1:0)
Bramki dla Pogoni: Snopek (26), Makowczyński (53)
Pogoń: Mierzwa - Lulkowski, Kułak, Gwiździel (ż), Gaicki (60-Balcer), Makowczyński, Kicol, Traler, Kazimierczak (75-Dawidzik) (ż), Słupianek (65-Baszak), Snopek (80-Michałczyk)

Spotkanie między Pogonią a Piastem rozpoczęło się ze sporym opóźnieniem. Powód? Brak trójki sędziowskiej. Po raz kolejny mecz prowadził tylko jeden sędzia Maciej Pawlak, którym sycowianom przyniósł więcej szczęścia, niż dwa tygodnie wcześniej w przegranym meczu z Forzą Wrocław.
Tym razem miejscowi przeważali od początku, stwarzając największe zagrożenie po stałych fragmentach gry egzekwowanych przez Tralera i Kicola. W 26 min ten drugi dośrodkował z rzutu rożnego, bramkarz gości niepewnie interweniował i Snopek z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Było to pierwsze trafienie Pawła w drużynie juniorów starszych. Chwilę później goście mieli szansę doprowadzić do wyrównania, jednak kapitalną robinsonadą popisał się „Mierwao”.
W drugie połowie gospodarze szybko chcieli podwyższyć wynik spotkania. Udało im się to już w 53 min. Kicol w swoim stylu dobiegł z piłką do linii końcowej, dośrodkował do Makowczyńskiego, a „Malutki” ustalił wynik na 2:0. Potem gra się już wyrównała, a momentami to goście częściej niepokoili bramkarza rywali. W 70 min Gwiździel sfaulował jednego z zawodników Piasta, piłkę przejął napastnik tej drużyny i kiedy był już sam na sam z bramkarzem, sędzia przerwał grę, odgwizdując faul. Trener Piasta miał za to pretensje do arbitra Pawlaka. Do końca spotkania na boisku panował nerwowa atmosfera.