18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

reklama

I Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej i Szkolnej

Beata Samulska, fot. 1-116 Beata SamulskaZaktualizowano 
Podczas festiwalu piosenki w Międzyborzu zaprezentowały się utalentowane dzieci, które być może niedługo usłyszymy na nowej płycie Studia Nagrań Megafon Mariusza Urbaniaka.

Pierwszy Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej i Szkolnej „Nie ma jak szkoła” w Międzyborzu zorganizował burmistrz Jarosław Głowacki i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury z inicjatywy Gazety Sycowskiej. Festiwal odbył się 11 grudnia w sali widowiskowej ośrodka kultury. Inicjatywę zorganizowania takiego festiwalu w ciągu jednego dnia podchwyciła dyrektor ośrodka Katarzyna Drabczyńska i burmistrz Jarosław Głowacki.
Skąd pomysł zorganizowania takiej imprezy? Kiedy opiekunka grupy wokalnej Takt z Perzowa Małgorzata Kula poinformowała nas o ukazaniu się nakładem Studia Nagrań Megafon płyty „Nie ma jak szkoła”, na której trzy utwory wykonują jej wychowankowie: Agnieszka Wichura, Zuzanna Grzeżółka i Jarosław Kula, zaproponowaliśmy wyjście z tą płytą do przedszkoli i szkół w regionie. Naszym zdaniem jest to doskonały materiał edukacyjny, z którego można się dowiedzieć, jak śpiewa się np. utwory w rytmie walca czy bossa novy. Przede wszystkim zależało nam jednak, by dzieci, które kochają śpiewać, wyszły z ukrycia, pokazały swoje talenty – bo tak właśnie zaczynali młodzi wokaliści z Perzowa. Agnieszka, Zuzia i Jarek to dziś dorośli ludzie, którzy realizują się na scenie podczas setek festiwali, warsztatów wokalnych i przeglądów. Ich przygoda z piosenką zaczęła się jakieś 10 lat temu, gdy mieli po kilka lat, a Gazeta Sycowska towarzyszyła im od początku opisując ich postępy w edukacji wokalnej. Ci skromni młodzi ludzie są żywym przykładem na to, jak można z radością realizować swoje marzenia, bawiąc się przy tym i jednocześnie ucząc. Co ciekawe, Małgorzata Kula nie jest z wykształcenia muzykiem, a w Perzowie prowadzi bibliotekę, jednak jej pasja związana z wokalnym kształceniem dzieci, zapoznawaniem ich z szerokim repertuarem muzycznym, jest godna naśladowania. Nasza intencja, by dać dzieciom i ich opiekunom przykład, w lot została zrozumiana w Międzyborzu. Producent muzyczny, wokalista, instruktor Mariusz Urbaniak, który nagrał płytę, zgodził się wystąpić z mini recitalem podczas festiwalu i oceniać występy dzieci, nie pobierając za to wynagrodzenia, a jedynie oferując zakup płyt dla dzieci. W jury zasiadła też Małgorzata Kula, Zuzia Grzeżółka i Jarosław Kula. Swoją nagrodę postanowił przyznać także burmistrz Jarosław Głowacki.
W niedzielę 11 grudnia o godzinie 14 rozpoczął się festiwal, w którym udział wzięło 38 podmiotów wykonawczych. Na scenie tego dnia wystąpiło 65 dzieci, które przyjechały z gmin Międzybórz, Twardogóra, Dziadowa Kłoda i Syców. Burmistrz Jarosław Głowacki podkreślił, że uczyni wszystko, by impreza zyskała z czasem rangę imprezy ogólnopolskiej, podziękował przy okazji wszystkim, którzy pomogli zorganizować festiwal i wzięli w nim udział.
Należy podkreślić, że organizacja imprezy stała na bardzo wysokim poziomie. Katarzyna Drabczyńska zadbała o promocję festiwalu, przygotowanie posiłku i napojów dla wszystkich gości, w czym pomogła jej piekarnia Heleny Kołacz, która ufundowała słodkie bułki. W organizację zaangażowany był cały zespół ośrodka kultury. Dowozem poczęstunku zajął się sam burmistrz, który pełnił honory gospodarza. Zaproszenie na festiwal otrzymała od Jarosława Głowackiego wójt Perzowa Bożena Henczyca oraz przewodnicząca tamtejszej rady gminy Danuta Froń, gdyż sponsorem płyty „Nie ma jak szkoła” była m.in. gmina Perzów. W imprezie udział wzięła Danuta Froń z mężem Markiem, którzy nie kryli podziwu dla poziomu festiwalu i zaangażowania zarówno dzieci, opiekunów, jak i organizatorów.
Przesłuchania dzieci trwały cztery godziny, a festiwal sprawnie poprowadziła Katarzyna Drabczyńska. Niektóre maluchy po kilka razy wykonywały na prośbę jury ten sam utwór, inne odważnie śpiewały a capella. Wszystkie były ubrane elegancko lub stosownie do treści piosenki. Na scenie nie zabrakło elementów tańca, a nawet gry aktorskiej. Widać było, że mali artyści dobrze się bawią, a dumni rodzice i opiekunowie z całych sił oklaskiwali małych artystów.
W czasie przerwy wszyscy goście mieli okazję poznać się i porozmawiać przy wspólnym posiłku. Była też możliwość nabycia ozdób bożonarodzeniowych podczas wystawy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Odnaleźć Radość i Nadzieję.
Po przesłuchaniach na scenie pojawił się Mariusz Urbaniak, Zuzia Grzeżółka i Jarosław Kula, którzy rozbawili i rozbujali małą i dużą publiczność wykonując utwory z płyty „Nie ma jak szkoła”. Wszystkie dzieci zgromadziły się pod sceną, tam wspólnie z wokalistami śpiewały i tańczyły. Po koncercie artyści otrzymali ogromne owacje.
Potem przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu. Mariusz Urbaniak zaprosił na scenę wszystkie dzieci. – Wielkie brawa dla wszystkich maluchów za to, że tutaj się pojawili, także dla rodziców, dziadków, opiekunów – zaapelował, na co publiczność również zareagowała owacjami. Brawa odebrała również Katarzyna Drabczyńska i burmistrz, który sporo swojego czasu poświęcił na pomoc przy organizacji festiwalu. Artysta gorąco zaprosił w imieniu dyrektor ośrodka kultury na zajęcia wokalne z Ireną Pudłowską, które odbywają się w środy o godzinie 15. – Widzę tu wiele talentów wokalnych, uważam, że warto z wami pracować nad nauką śpiewu – mówił.
Potem posypały się same nagrody i dyplomy. Dla wszystkich uczestników burmistrz zakupił płyty Mariusza Urbaniaka. W kategorii szkół wyróżniono zespół ze Szczodrowa za piosenkę „Sposób na deszcz”, w kategorii przedszkoli wyróżniono zespół z Twardogóry za urzekającą „Polkę-fasolkę”. Niestety, w kategorii szkół nie przyznano żadnego wyróżnienia dla solisty, za to w kategorii solistów z przedszkoli jury przyznało w imieniu Gazety Sycowskiej trzy równe wyróżnienia: dla Kasi Orlikowskiej, Kamilki Bilskiej z Twardogóry i Antosi Uchwał z Międzyborza. Dziewczynki dostały ufundowane przez Beatę Samulską maty edukacyjne do nauki śpiewu i tańca. Swoją nagrodę burmistrz Jarosław Głowacki wręczył Kasi Orlikowskiej, która bezbłędnie wykonała piosenkę „Leśna wróżka”. – Nie wolno zmarnować tego talentu, który ma w sobie Kasia – zwrócił się do opiekunów i przyznał, że piosenka w jej wykonaniu bardzo go wzruszyła. Jeszcze jedno specjalne wyróżnienie przyznano Oliwii Lipińskiej z Drołtowic, która zauroczyła jurorów swoją osobowością.
Burmistrz nie zapomniał o opiekunach, wręczając swoją nagrodę Elżbiecie Bajcar-Szierok i Agacie Jesionce z Twardogóry. Panie otrzymały odtwarzacze CD.
Po festiwalu jurorzy byli do dyspozycji rodziców i opiekunów, udzielając wskazówek i porad w kwestii śpiewu ich podopiecznych.
Kolejna edycja festiwalu odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu i połączona będzie z obchodami Dnia Dziecka. Do tego czasu odbędą się w Międzyborzu warsztaty wokalne z udziałem Mariusza Urbaniaka, który już pracuje nad repertuarem do kolejnej płyty z piosenkami dla dzieci, tym razem z udziałem małych artystów z naszego regionu. O terminie warsztatów na pewno napiszemy w Gazecie Sycowskiej.
Dziękujemy Małgorzacie Kuli, Zuzi Grzeżółce i Jarosławowi Kuli za to, że dla miłośników śpiewu zawsze znajdują czas, a Mariuszowi Urbaniakowi za dwa dni spędzone w przyjacielskiej atmosferze.

Uczestnicy festiwalu

Soliści, przedszkola: Zuzanna Ziółkowska (Przedszkole Międzybórz, opiekun Małgorzata Mazur), Antonina Uchwał (Przedszkole Międzybórz, op. Ewelina Mikołajczyk, tańczyły: Zosia Gomółka, Zosia Nowacka i Natalia Tabaczuk), Katarzyna Orlikowska, Zuzanna Żurawska, Kamila Bilska (dziewczynki z Miejskiego Przedszkola z Oddziałem Małego Dziecka w Twardogórze, op. Małgorzata Radomska, Alicja Wesołowska, Elżbieta Bajcar-Szierok, Agata Jesionka, tańcząc Kasi towarzyszyła Jagoda Bartecka), Aleksandra Kulig z Międzyborza (opiekun Agnieszka Kulig), Michalina Grzana (oddział przedszkolny przy SP w Bukwinie Sycowskiej, op. Maria Szkudlarz), Jagoda Jabłońska (Przedszkole w Dziadowej Kłodzie, op. Dorota Bednarek), Nadia Kasprzak (Przedszkole nr 2 w Sycowie, op. Jolanta Rzemyk), Małgorzata Byrka (Przedszkole nr 3 w Sycowie, op. Joanna Pietruszewska, Iwona Marczewska);
Soliści, szkoły: Michalina Nawrot (SP nr 2 w Sycowie, op. Bożena Musielak), Alicja Wawrzyniak (SP w Bukowinie Sycowskiej, op. Anna Wawrzyniak), Jagoda Filipiak (SP w Międzyborzu), Joanna Kulig z Międzyborza (op. Agnieszka Kulig), Jowita Dembska (SP w Drołtowicach, op. Urszula Dembska), Adrianna Wajnert (SP w Międzyborzu), Oliwia Czerwińska, Aleksandra Kondziela (dziewczynki z SP w Bukowinie Sycowskiej, op. Ewa Plichta), Oliwia Simura (SP w Międzyborzu, op. Monika Simura-Gmyrek), Szymon Wiernik (SP w Dziadowej Kłodzie, op. Janina Błoch), Weronika Szybiak (SP w Międzyborzu, op. Natalia Pachocka), Aleksandra Ulkowska (SP w Kraszowie, op. Irena Pudłowska);
Zespoły, przedszkola: Kamila Bilska, Julia Więcław, Jan Gońda (MPzOMD w Twardogórze, op. Elżbieta Bajcar-Szierok, Agata Jesionka), Maciej Iwaszko, Oliwier Sobczyk (MPzOMD w Twardogórze, op. Małgorzata Radomska, Alicja Wesołowska), Natalia Żyła, Julia Maciejewska oraz Hania Staszak, Martyna Walczak, Wiktoria Walczak (zespoły z oddziału przedszkolnego przy SP w Kraszowie, op. Monika Czysta, Julita Mazur), Maja Sitek, Adrianna Dembska z zerówki w SP Drołtowice (op. Marzena Pawelec);
Zespoły, szkoły: Noemi de Falco, Amelia Krogulewska, Julia Tolksdorf, Nina Boryczko, Kinga Haziak (SP nr 2 w Sycowie, op. Małgorzata Kuropka), Marcel Bilski, Zuzanna Kwikert, Andreas Luty, Jakub Szumski (SP w Kraszowie, op. Teresa Łuczak), Oliwia Lipińska, Jowita Dembska (SP w Drołtowicach), Julia Malinowska, Oliwia Palacz, Oliwia Malinowska, Martynka Urbaniak (SP w Szczodrowie, op. Beata Noculak), Agata Nawrot, Patrycja Śliwińska (SP w Dziadowej Kłodzie, op. Joanna Kusznier), Marta Bieda, Magdalena Kupczyk (SP w Międzyborzu), Martyna Skorupa, Natalia Mencel, Natalia Michalewicz (SP w Międzyborzu, op. A. Skorupa, A. Michalewicz), Agata Kamzol, Sandra Łacina, Dagmara Dajczer (SP w Międzyborzu), Jakub Franka, Oliwia Kowalczyk oraz Maciej Klimek, Samanta Peśla i Krystian Sieradzki, Nicole Piętka (zespoły z SP w Międzyborzu, op. Alicja Wyrwas)

Muzotok - AniKa Dąbrowska: "(...) z Roxy jesteśmy przyjaciółkami"

Wideo

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3