II liga: Rosiek Syców nie sprostał Bielawiance

Adam Besz
Szóstka kolejka zakończyła się nie po myśli siatkarzy Rośka Syców. Podopieczni Mariusza Dutkiewicza musieli pogodzić się z porażką 1:3 we własnej hali z Bielawianką Bielawa.

Już od pierwszej piłki sobotnie spotkanie pokazało, że obie drużyny do końca będą walczyły o komplet punktów. Premierowa partia zakończyła się dopiero po grze na przewagi, a więcej zimnej krwi w końcówce zachowali goście i to oni cieszyli się z wygranej 28:26. Drugi set także był wyrównany, a powędrował na konto gospodarzy, którzy zwyciężyli do 22.

Trzecia część to zdecydowanie lepsza gra siatkarzy Bielawianki, łatwo dopisując wygraną w niej do swojego konta (25:14). Czwarty i jak się później okazało ostatni set w tym spotkaniu to również triumf ekipy z Bielawy. Tę partię wygrali 25:21. Sycowscy siatkarze w tabeli znajdują się na ostatniej pozycji z dwoma punktami w dorobku. W następnej kolejce w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z WKS-em Sobieski ARENA Żagań.