II liga: Rosiek Syców poległ w inauguracyjnym meczu

Adam Besz
W minioną sobotę siatkarze Rośka Syców rozpoczęli rozgrywki w nowym sezonie. Premierowe spotkanie na parkietach II ligi okazało się być bolesną porażkę. Podopieczni Mariusza Dutkiewicza w wyjazdowym spotkaniu z Aqua-Zdrój Wałbrzych ponieśli porażkę 1:3.

Pierwsza partia to wygrana gospodarzy do 19. Drugi set zakończył się odmiennie i z wygranej 25:21 cieszyli się Kacper Krawczyński i spółka. Trzecia partia to kompletna klapa w wykonaniu sycowskich siatkarzy, którzy zdołali zdobyć zaledwie trzynaście punktów.

Czwarty i jak się później okazało ostatni set również powędrował na konto gospodarzy. Tym razem sycowianie polegli 19:25. Okazję do rewanżu Rosiek Syców będzie miał już w nadchodzącą sobotę. Przed własną publicznością będzie podejmował Ziemię Milicką Milicz. Przyszły Rywal sycowian na inaugurację II ligi również doznał porażki, nie wygrywając choćby jednej partii.