II liga: zwycięstwo i przełamanie Rośka Syców

Adam BeszZaktualizowano
Na pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie na parkietach II ligi siatkarze Rośka Syców musieli czekać do czwartej kolejki. W minioną sobotę podopieczni Mariusza Dutkiewicza we własnej hali podejmowali Olavię Oława.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było do rozegrania pięć setów. Sycowianie nie weszli w te spotkanie dobrze, ponieważ premierowa partia zakończyła się wygraną gości 25:16. Drugi set był bardzo odmienny, a w nim triumfowali Piotrek Serek i spółka, którzy ograli rywali 25:19. Trzecia partia to znów przestój w grze sycowskich siatkarzy. Zespół z Sycowa nie miał za wiele do powiedzenia, przegrywając do 13.

Kolejny set to znów lepsza gra sycowian, która po przewadze w końcowej fazie dała wygraną 25:21 i końcowym triumfie musiał zadecydować tie-break. W nim żadna z drużyn od samego początku pokazała, że chce zwyciężyć w tym spotkaniu. Świadczy o tym fakt, że ten set zakończył się grą na przewagi dopiero 20:18, a z pierwszej wygranej w sezonie mogli cieszyć się siatkarze pod wodzą Mariusza Dutkiewicza.

MVP sobotniego spotkania został Jakub Dąbrowski. Dwa punkty zdobyte w tym meczu plasują Rośka Syców w tabeli na przedostatnim miejscu. Kolejnym rywalem sycowian będzie wicelider tabeli- MKST Astra Nowa Sól.

Siatkarz: Muszyński, Mucha, Bogucki, Krawczyński, Rzadkowski, Dąbrowski, Siwiec, Michalczyk, Gębarzewski, Demcio, Gawłowski, Makówka, Kadłubek, Kowalczyk, Serek.

Młodzi piłkarze "dokończyli" mistrzostwa Polski z 1939 r.