Jak Międzybórz świętował 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

AM Informacja prasowa
Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny, w której udział wzięły władze samorządowe, poczty sztandarowe Rady Miejskiej w Międzyborzu, Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury, Gimnazjum Samorządowego im. Polskich Noblistów w Międzyborzu, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyborzu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Królewskiej Woli, Zarządu Miejsko-Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Międzyborzu, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych, zakładów z terenu gminy, instytucji i organizacji pozarządowych, młodzież szkolna oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Po mszy św. zgromadzeni na uroczystości w asyście pocztów sztandarowych przeszli pod pomnik w rynku, gdzie wysłuchano okolicznościowego przemówienia Burmistrza Miasta i Gminy Jarosława Głowackiego, po czym złożono wieńce i kwiaty przez delegacje: Rady Miejskiej, władz Miasta i Gminy, Zarządu Miejsko-Gminnego, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Międzyborzu, ZHP 42 DH Sfora, Gromady Zuchowej Niesforne Wilczki, Gimnazjum Samorządowego im. Polskich Noblistów, Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Orła Białego, Przedszkola Bajka, Szkoły Podstawowej w Kraszowie, Szkoły Podstawowej w Bukowinie Sycowskiej, Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych ORiN, Stowarzyszenia Turystyczno-Krajoznawczego Zbójnik, Biblioteki Publicznej oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyborzu.

Po złożeniu przez poszczególne delegacje wieńców i kwiatów pod pomnikiem, uczestnicy obchodów zostali zaproszeni do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury na prezentacje artystyczne Przedszkola Bajka i uczniów Szkoły Podstawowej w Kraszowie a także na pokaz strojów w konkursie MOD(N)A BIAŁO-CZERWONA.
Uczestnicy konkursu MOD(N)A BIAŁO-CZERWONA:
Przedszkole Bajka
1. Alicja Duś
2. Piotr Koniuch
3. Anna Solarz
4. Kryspin Ligenza
5. Martyna Piotrowicz
6. Robert Sikora
7. Julia Szyszka
8. Piotr Duś
9. Mateusz Chowański
10. Marysia Mazur
11. Miłosz Mondzelewski
12. Marika Jasiak
13. Franciszek Syndoman
Moda Mix wykonana przez rodziców inspirowana różnymi wydarzeniami z życia wziętymi.
14. Oliwia Goraj – stylizacja inspirowana barwami narodowymi, wykonana własnoręcznie przez

modelkę i jej mamę. Użyty materiał to tiul i piórka. Czas przygotowania ok. 12 godzin.
15. Jakub Głowacki - 11-letni uczeń Szkoły Podstawowej w Bukowinie Sycowskiej. Stylizacja inspirowana Świętem Konstytucji i wykonana przez samego modela. Użyte materiały to: marker oraz materiały w kolorze białym i czerwonym. Czas przygotowania 5-6 godzin.
16. Teresa Ossolińska - sportowe
17. Kryspin i Oliwier Ligenza - 4-letni i 10-letni bracia, którzy zostali przygotowani przez mamę. Stylizacja to połączenie elegancji i luzu. Inspiracja barw narodowych.
18. Emilia Mesjasz - 17-letnia uczennica Szkoły Ponadgimnazjalnej w Międzyborzu, stylizacja inspirowana wyobraźnią. Wykonana przez modelkę i Ewę Mesjasz. Użyty materiał to dzianina i wstążki. Czas przygotowania to 3 godziny.
19. Natalia Duś - 17-letnia uczennica Szkoły Ponadgimnazjalnej w Międzyborzu, stylizacja wykonana przez modelkę oraz Monikę Szymczak, inspirowana wyobraźnią i barwami narodowymi w ciągu 3 godzin.
20. Adrian Piórek - 16-letni uczeń Szkoły Ponadgimnazjalnej w Międzyborzu, stylizacja
inspirowana wyłącznie wyobraźnią wykonana przez modela, Monikę Wolną oraz Katarzynę Kodyrę. Użyte materiały to: bibuła, papier, nakrętki oraz worki. Czas wykonania 3 godziny.
42 DH „Sfora” w Międzyborzu
21. Zuzanna Gaj – 13 letnia harcerka - Stylizację wykonali harcerze w wieku od 9 do 13 lat wraz z drużynowym Filipem. Na strój składa się spódnica z przyszytymi do niej białymi i czerwonymi kwiatami, które zostały wykonane z serwetek. Bluzka naszej modelki wskazuje na jej przynależność do Hufca im. 7 Łużyckiej Dywizji Piechoty w Sycowie, natomiast chusta zawieszona na szyi wskazuje na 42 DH Sforę. Połączenie barw narodowych wraz z typowymi elementami harcerstwa lokalnego, podkreśla harcerskie wychowanie patriotyczne. Jest to strój typowo patriotyczny, przewidziany do noszenia podczas świąt narodowych.
Czas wykonania: 3 godziny
Stowarzyszenie „Zbójnik” z Międzyborza w składzie:
22. Elżbieta Leśniak
23. Piotr Grzelak
24. Magdalena Wróbel
25. Julia Kołton Ligenza
26. Witold Lechowicz
Stowarzyszenie to inspirowało się patriotyzmem i sportem. Stylizacje wykonane przez samych

uczestników. Użyte materiały zostały odkryte w domowych szafach i przerobione wedle uznania i wizji. Czas poświęcony na wykonanie był długi ale co się nie robi dla patriotyzmu.
27. Teresa Ossolińska z 10-letnią Karinką Gaber- …wizytowo, na imprezkę, na spotkanko
28. Piotr Kubiak
Pracownicy M-GOK w składzie:
29. Katarzyna Drabczyńska
30. Monika Goraj
31. Agnieszka Rubelek
32. Stanisław Kątnik

Robert Lewandowski inwestuje w branżę rolną

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie