18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Jak swoje święto obchodziły Panie z naszego regionu?

Beata Samulska
Z księdzem Robertem, jak w Stradomi Wierzchniej, w przyjacielskim gronie, jak w Wiosce, w prywatnym mieszkaniu sołtysa Niwek Książęcych, w pubie, jak w Bukowinie Sycowskiej oraz śpiewająco, jak w Perzowie.

W Stradomi Wierzchniej na wysokości zadania stanął ksiądz Robert Wardęcki oraz sołtys Marian Lempert z radą sołecką i radnym Wiesławem Kapicą. Panów wspierały panie: Aleksandra Wardęcka, Anna Lebek, Halina Gancarek, Wioletta Lebek, Maryla Goska i Janina Pac. Spotkanie zorganizowano 8 marca w salce katechetycznej przy plebanii, a poprzedziła je msza święta w kościele. Był poczęstunek przygotowany wspólnymi siłami przez mieszkanki Stradomi. Paniom gratulacje z okazji Dnia Kobiet złożył burmistrz Sycowa Sławomir Kapica, sołtys, radny Wiesław Kapica oraz wiceprzewodniczący rady miejskiej Krzysztof Lentka.

W przyjacielskim gronie
Tego samego dnia świętowały panie z Wioski. Tutaj sołtys Agnieszka De Falco Kuczyńska wraz z radą sołecką przygotowała poczęstunek w świetlicy wiejskiej. Przyszły całe rodziny. Radny Krzysztof Lentka częstował panie słodkościami, nie zabrakło także życzeń od burmistrza Sławomira Kapicy oraz radnego Zenona Staniewicza. Do późna panie bawiły się przy muzyce.

U sołtysa
Z inicjatywy rady sołeckiej Niwek Książęcych, sołtysa Franciszka Drozda, radnego Marka Kosmali i członków Lokalnej Grupy Działania pod przewodnictwem Małgorzaty Mazur udało się zorganizować Dzień Kobiet we wsi.
Dzięki uprzejmości sołtysa impreza została zorganizowana w jego mieszkaniu, gdyż sołectwo nie ma jeszcze świetlicy wiejskiej. Miłą niespodziankę sprawił sołtys, Marek Kosmala i Adam Wąż, którzy ufundowali i wręczyli paniom czekolady. Panowie złożyli również każdej pani gorące życzenia. Dzięki zaangażowaniu mieszkanek wsi: Anny Mazur, Iwony Figaszewskiej, Marii Skrzyniarz, Barbary Mazur i Justyny Figaszewskiej przygotowano smaczny poczęstunek w postaci sałatek i wypieków. Przy suto zastawionym stole, we wspólnym gronie miło spędzano czas.
Imprezę udało się zorganizować dzięki dobrej współpracy pomiędzy: radą sołecką, sołtysem, radnym Markiem Kosmalą i Lokalną Grupą Działania. – To sukces, gdyż wspólnie patrzymy w jednym kierunku, czyli rozwoju i poprawienia wizerunku nasze wsi – mówi Małgorzata Mazur. – Tak zorganizowana impreza jest impulsem do dalszego działania, czyli do organizowania spotkań z różnych okazji zmierzających do integracji mieszkańców naszej wsi. Pragniemy gorąco podziękować prezes Spółdzielni Mleczarskiej pani Barbarze Szczerbie za przekazanie produktów mleczarskich, które posłużyły do zrobienia smacznych wypieków. Dziękujemy!

W pubie Dardan
Tradycyjnie w Bukowinie Sycowskiej spotkały się mieszkanki sołectwa w tutejszym pubie Dardan. Pojawiło się aż 40 pań, którym życzenia na początku złożył sołtys Wiesław Plichta wraz z Remigiuszem Andrzejczakiem i Arkadiuszem Siwkiem z rady sołeckiej. Z kwiatami pojawił się też burmistrz Międzyborza Jarosław Głowacki.
Po części oficjalnej nadszedł czas na dobrą zabawę przy poczęstunku. Panie rozśpiewały się przy akompaniamencie Stasia Kątnika, a z zabawną scenką rodzajową wystąpiły tutejsze znakomite aktorki Zofia Grzana i Wanda Bernacka. Kobiety bardzo chętnie zapisały się przy okazji na zajęcia z jogi prowadzone przez panią Dorotę Konwę. – Cieszy fakt, że w tym roku pojawiło się więcej pań – komentuje spotkanie sołtys.

Śpiewająco w Perzowie

W obchody święta, jak co roku, włączył się Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie, który zorganizował kameralne spotkanie. Punktualnie o 13 wszystkich przybyłych powitali wójt gminy Perzów Bożena Henczyca oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie Grzegorz Zapolny. Złożyli oni paniom najserdeczniejsze życzenia, po czym wszyscy zebrani wznieśli symboliczny toast szampanem.
Organizatorzy przygotowali dla przybyłych gości sporo atrakcji. Jako pierwsze, na scenie pojawiły się dzieci ze Szkoły Tańca Step, które zaprezentowały pokaz tańca towarzyskiego. Potem nadszedł czas na specjalny program artystyczny przygotowany przez dzieci. W ramach niego nadany został m.in. specjalny serwis informacyjny poświęcony zaangażowaniu kobiet w codzienne życie. Śpiewająco życzenia złożyli także uczniowie Gimnazjum w Perzowie, którzy przygotowali na tę okazję mini koncert.
W takich sytuacjach życie samo układa najlepsze scenariusze. Specjalną niespodziankę dla wszystkich pań przygotowali również członkowie zespołu Perzowianie: Grzegorz Górecki i Walery Kłodnicki. Panowie wyszli na scenę, rozstawili sprzęt i zadedykowali paniom dwa utwory na ludową nutę.
W ramach spotkania odbyło się również oficjalne rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. „Kobieta aktywna zawodowo”. Na konkurs napłynęło 114 prac, które można oglądać w galerii GOK, w ramach wystawy pokonkursowej. Współpraca Marcin Kowalski

Meszki bolimuszki utrapieniem wakacji

Wideo

Dodaj ogłoszenie