Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejna ulica w Sycowie do przebudowy. Podpisano już umowę

Karolina Jurek-Bugla
Karolina Jurek-Bugla
Burmistrz Dariusz Maniak przekazuje, że remont ul. Matejki wpłynie znacząco na całe osiedle, szkołę oraz zachodnią część Sycowa.
Burmistrz Dariusz Maniak przekazuje, że remont ul. Matejki wpłynie znacząco na całe osiedle, szkołę oraz zachodnią część Sycowa. Fot. KAROLINA MISZTAL / POLSKAPRESSE/ ilustracja
To dobre wiadomości dla mieszkańców Sycowa. Po wielu latach gruntownej modernizacji doczeka się kolejna sycowska ulica. Tym razem chodzi o ul. Matejki. Co i za ile się zmieni?

Dobrymi wiadomościami podzielił się burmistrz Miasta i Gminy Syców Dariusz Maniak. W poniedziałek (17 października) podpisano umowę na przebudowę ul. Matejki w Sycowie. Przetarg na to zadanie ogłoszono w sierpniu. Zakres prac obejmuje przebudowę i rozbudowę drogi gminnej, a w ramach zadania zaprojektowano wykonanie nowej jezdni wraz z jednostronnym chodnikiem i jednostronnym ciągiem pieszo-rowerowym oraz miejscami postojowymi usytuowanymi prostopadle do jezdni i zatoką autobusową na wysokości szkoły. Infrastrukturę towarzyszącą stanowi projektowane odwodnienie oraz oświetlenie projektowanych przejść dla pieszych i kanał technologiczny.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza pieszych oraz „dzieci w drodze do Szkoły” dwa przejścia (od strony ul. Ignacego Daszyńskiego) zostały wyniesione. W celu skomunikowania terenów przyległych zaprojektowano zjazdy indywidualne o szerokości min. 3,0 m i zjazdy publiczne o szerokości min. 3,5 m – szerokość dostosowana do szerokości istniejących granic działek. Na zjazdach zaprojektowano krawężniki najazdowe - dowiadujemy się.

Zadanie chciały wykonać cztery firmy. Wybrano jednak najkorzystniejszą ofertę. Wygrała firma MIWRO Sp. z o.o. Sp. K. Ul. Wrocławska 77 z Bykowa. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach programu Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg w kwocie 2 665 000 zł. Całkowita wartość zadania to 3 997 151 zł.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sycow.naszemiasto.pl Nasze Miasto