Piotr Furtak
Piłkarze Pogoni Lębork są mistrzami końcówek - takie wrażenie można odnieść po kolejnym spotkaniu drużyny Romana Rubaja. Piłkarze z Lęborka już czwarty z pięciu rozegranych w tym sezonie spotkań zakończyli wynikiem 2:1. W niedzielę pokonali jednak jednego z pretendentów do awansu - zespół Karola Pęplino. Mecz obfitował w emocje, również te pozasportowe.

Przyjezdni kończyli spotkanie w dziewiątkę. Wcześniej dwóch piłkarzy z Pęplina zobaczyło czerwone kartoniki.
Prowadzenie tuż przed końcem meczu zdobył dla Karola Adam Gołąb - jeden z najmniejszych, ale jednocześnie najszybszych piłkarzy pęplinian. O zwycięstwie Pogoni zadecydowały celne trafienia Damiana Mielewczyka (65 minuta) i Mateusza Stankiewicza (88 min.).

Po meczu na stronie internetowej Karola ukazała się informacja sugerująca, że kibice z Lęborka zachowywali się agresywnie wobec piłkarzy przyjezdnych, oraz, że konieczna była policyjna eskorta. Lęborczanie mieli rzucać butelkami w piłkarzy przyjezdnych. Tymczasem w poniedziałek to działacze Pogoni wysłali pismo ze skargą na piłkarzy Karola.

- Piłkarze z Pęplina zachowywali się prowokacyjnie wobec kibiców z Lęborka - mówi Mariusz Tkaczyk z zarządu Pogoni. - Podbiegali w pobliże trybun krzycząc "Gryf Słupsk". Po raz pierwszy spotykam się z sytuacją, że w taki sposób zachowują się zawodnicy.
Według kibiców, którzy byli na miejscu ze strony piłkarzy Karolapod adresem kibiców z Lęborka padały nie tylko słowa (np. "wieśniaki"), ale i gesty (bramkarz pokazywał środkowy palec w kierunku sympatyków Pogoni).

Sporym zaskoczeniem ostatniej kolejki było wysokie zwycięstwo Chrobrego Charbrowo nad rezerwami Bytovii Bytów. Charbrowianie wygrali aż 4:0. Piłkarze Jantara Ustka przerwali natomiast dobrą passę Aniołów. Faworyt tegorocznych rozgrywek wygrał w Garczego- rzu 4:2 mimo, że po pierwszej połowie przegrywałi.
W niedzielę garczegorzanie grają na wyjeździe z Echem Biesowice. Dzień wcześniej Pogoń Lębork gra na wyjeździe z Piastem Człuchów, a Chrobry Charbrowo zmierzy się w Pęplinie z Karolem.