(© fot. Zbigniew Kisiel)

Przed tygodniem w Świetlicy Wiejskiej w Ligocie Dolnej (pod Kluczborkiem) został rozegrany X Memoriał Szachowy im. Kazimierza Gulanowskiego pod Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Współorganizatorami tej imprezy byli Opolski Związek Szachowy oraz Burmistrz Miasta Kluczbork. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. Szachiści podzieleni byli na dwie grupy A i B.

Grupę A tworzyli zawodnicy z rankingiem FIDE lub posiadający co najmniej II kategorię szachową i wyżej. Z kolei w grupie B rywalizowali zawodnicy posiadający III kategorię szachową lub niższą.

Świetnie w tych zawodach wypadli zawodnicy z UKS-u Szach-Mat Syców. Występujący w grupie B Krzysztof Kempa ostatecznie został sklasyfikowany na trzecim miejscu, mając na koncie tyle samo punktów, co zwycięzca zawodów. Sycowianin otrzymał pamiątkowy puchar oraz nagrodę rzeczową. Nagrodzony został również Artur Urbaniak, który w końcowej klasyfikacji zajął dziesiątą lokatę.

Grupa A nie była aż tak bardzo udana dla sycowskich szachistów. Zawodnicy UKS-u Szach-Mat Syców zajęli w niej odległe miejsca. Lech Stronias zakończył turniej na 19 miejscu, a Zbigniew Kisiel był 21.

- Impreza była bardzo udana, a organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom bardzo smaczny poczęstunek i napoje[/i - podsumowuje udany występ sycowskich szachistów prezes UKS-u Szach-Mat Syców Zbigniew Kisiel.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!