Mecz Polska - Rosja w Sławsku

Ola Braciszewska
Kibice w Sławsku dopingowali polską drużynę
Kibice w Sławsku dopingowali polską drużynę Fot. Ola Braciszewska
Kilkadziesiąt osób kibicowało polskiej kadrze w nieformalnej strefie kibica w Sławsku. Remis z Rosją wywołał eksplozję radości.

Na placu przy OSP w Sławsku już krótko po godz. 20 zrobiło się gwarno. Ubrani w biało-czerwone stroje kibice zajmowali miejsce przed garażem, w którym stał telebim. Organizatorami nieformalnej strefy pod chmurką jest trójka młodych chłopaków, którzy z zamiłowania do piłki nożnej postanowili stworzyć miejsce do wspólnego kibicowania. - Pomysł powstał na krótko przed rozpoczęciem Euro, ale udało nam się wszystko załatwić. Cieszymy się, że przyjeżdża do nas wielu kibiców, również z Konina – mówi Konstanty Ślesicki.

W dopingu drużynie narodowej w starciu z Rosjanami nie przeszkodził nawet deszcz. - Jestem pełen emocji, aż nie wiem jak się nazywam. Liczę, że wygramy – mówił sołtys Sławska.

Po zakończeniu pierwszej połowy miny kibiców były nietęgie. Rosjanie prowadzili 1:0. Na szczęście w drugiej połowie, sytuacja się zmieniła. Bohaterem meczu został Kuba Błaszczykowski, który doprowadził do remisu. Inaczej niż w przypadku meczu z Grecją, wynik 1:1 ucieszył kibiców. - Dobrze, że tak się skończyło. Mamy szanse na wyjście z grupy – mówili uradowani.

Konin.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!