Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzyborscy Zbójnicy zdobywali Poznań i piekli słynne rogale marcińskie (GALERIA)

Beata Hadas-Haustein
Beata Hadas-Haustein
Zgodnie z przyjętym przez zarząd Stowarzyszenia Turystyczno-Krajoznawczego Zbójnik z Międzyborza planem działania, 28 kwietnia br. odbyła się wyprawa do stolicy Wielkopolski - Poznania.

Zbójnicy, jak zawsze, wystartowali skoro świt. Na początku szef organizacji Witold Lechowicz wraz z małżonka Ewą zainicjowali uhonorowanie dwóch Zbójniczek z okazji ich urodzin – Joli Ilińskiej i Magdy Grzelak.

Zwiedzanie Poznania otworzyła wizyta w Muzeum Rogala połączona z przygotowywaniem i degustacją słynnych rogali świętomarcińskich. Zwłaszcza dla dzieci była to niezapomniana, pyszna przygoda, ale i dorośli mieli przy tym dużo dobrej zabawy. Potem międzyborzanie wyruszyli na Stary Rynek. Przy okazji podziwiali odbywającą się tutaj defiladę wojskową. Obejrzeli ratusz, fontanny: Prozerpiny, Marsa, Apolla i Neptuna oraz Domki Budowniczych, Pręgierz, Pałac Górków, Kościół Farny, Bibliotekę Raczyńskich na placu Wolności, katedrę na Ostrowie Tumskim i złotą kaplicę. Kolejnym punktem było odwiedzenie Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, w którym zgromadzono mnóstwo interesujących eksponatów. Konkurs o tytuł Znawcy Gwary Wielkopolskiej wygrała Sylwia Krzywulska.

W planach Zbójnicy mają: 1 czerwca wyprawę do Wrocławia od strony Odry, spotkanie Zbójników nad Polską Wodą w Niwkach Kraszowskich, na dawnej granicy między Polską a Niemcami - 22 czerwca, wyprawę „Hej Bieszczady, hej Bieszczady, na Bieszczady nie ma rady” - pięciodniowy wyjazd połączony ze zdobyciem Tarnicy, najwyższego szczytu tego pasma zaliczanego do Korony Gór Polski w okresie 4-8 sierpnia, wycieczkę do Krainy Wygasłych Wulkanów i zdobycie szczytu najwyższego wygasłego wulkanu w Polsce - Ostrzycy Proboszczowickiej na Pogórzu Kaczawskim - 12 października. Zapisy u Witolda Lechowicza: tel. 606 368 148.

Druga wyprawa do Wrocławia
1 czerwca 2019 r. o godzinie 8 Zbójnicy wyruszą spod Domu Kultury do Wrocławia, aby kontynuować poznawanie stolicy Dolnego Śląska, które rozpoczęli w 2017 roku od Śródmieścia. - Teraz nasza oferta wraz z fachową opieką przewodnicką obejmuje: Panoramę Racławicką, spojrzenie na Wrocław od strony Odry (rejs statkiem), zwiedzanie okolic Hali Stulecia, wizytę w Wytwórni Filmów Fabularnych, wodne show na pergoli, spacer w Ogrodzie Japońskim, obiad w restauracji Pergola.

Zapisy do 24 maja jak zwykle przyjmuje Witold Lechowicz (tel. 606 368 148). Przewidywany koszt wyprawy wynosi 135 złotych od osoby.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto